Chyby, které vás dělají starší

Možná si myslíte, že líčení máte v malíčku a že přesně víte, co vám sluší. Občas ale stačí málo a místo toho, abyste podtrhla svou krásu, přidáte si zbytečně nějaký ten rok.

Špatný odstín make-upu

Také vás může zajímat ...

Toužíte po lehce opálené pleti i v tomto období, a proto si záměrně kupujete tmavší make-up? Tak to je chyba číslo jedna. Nejenže vám tmavší odstín přidává roky, ale navíc také vypadá nevkusně.
Vybírejte si proto takový odstín, který odpovídá odstínu pleti na vašem krku. Vaše tvář pak nebude vypadat jako nehezká maska.

Rtěnku vybírejte pozorně

Špatně zvolený odstín rtěnky může udělat taky pěknou neplechu, vybírejte proto pečlivě. Blondýnkám sluší růžové nebo červené rtěnky, brunetkám zase lichotí o něco tmavší barvy. Rudou rtěnku si může dovolit každá žena, ale pozor na její odstín! Křiklavým tónům by se měly vyhýbat ženy s bledší pletí. V tom případě zvolte raději světlejší odstín.

Sytě červená se pak hodí ke snědší pokožce.

Tvářenka vás rozzáří

Tvářenka dokáže vykouzlit mladistvější a svěží vzhled, jen je potřeba vědět, kam ji správně nanést. S přibývajícím věkem ji nanášejte pod lícní kosti, podél linie od koutku úst k uchu a místo tmavších tvářenek raději sáhněte po odstínech meruňkové nebo růžové.

Výrazné obočí

V módě se stále drží husté, přírodní obočí, a pokud vám ho příroda nenadělila, nesnažte se si ho za každou cenu vytvořit. Obočí by mělo být symetrické a zvýrazněné tak, aby podtrhlo vaše rysy. Až příliš výrazné obočí může na tváři udělat pěknou paseku. Obočí proto zvýrazněte tužkou nebo stínem, ale velmi lehce, aby vypadalo co nejpřirozeněji.

Nezapomínejte na korektor

Některé korektory mohou vrásky a kruhy pod očima spíše zvýraznit. Proto vybírejte takový korektor, který má spíše lehčí konzistenci a dobře se do pleti zapracovává. Pokud kruhy pod očima zamaskujete, vaše pleť bude působit hned mladistvěji a nebudete muset použít další líčení.

Až příliš pudru

Čím více pudru a make- -upu žena použije, tím starší vypadá. Zejména těžký suchý oranžový pudr pleti vůbec neprospívá. Tvář pak vypadá mdle a unaveně. Pudr nepoužívejte buď vůbec, nebo jen na místa, která ho vyžadují. Tedy na čelo, nos, bradu, které se mohou lesknout a potřebují zmatnit.

Nevhodná konturovací tužka

Používání konturky má svoje výhody, rtěnka se lépe nanáší a také se nerozpíjí. Linku vždy kreslíme tenkou, doporučuje linku dotvořit prstem a klidně ji lehce rozmazat, aby kontura rtů nebyla tak přísná, ale spíše přirozenější.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama