Čím nejlépe uhasíte žízeň?

Přemýšlíte, co si dát k pití ? Káva, čaj a limonády – tyto nápoje sice hasí žízeň, ale kromě vody obsahují i látky, které náš organismus odvodňují a dokonce odebírají vodu z jeho zásob.Každodenní pití nápojů s obsahem kofeinu či teinu způsobuje, že naše tělo trpí nedostatkem vody (dehydratací).

● místo limonády – pokud máme chuť na limonádu, dáme si místo ní citronádu. Připravíme ji z vody a vymačkané šťávy ze 2 citronů. Doplníme tak 2/3 potřebné denní dávky vitaminu C.

● místo čaje – když máme chuť na čaj, zvolíme namísto černého bylinkový nebo ovocný a osladíme ho troškou medu.

Džusy a šťávy

Také vás může zajímat ...

Ovocné a zeleninové 100% džusy – bývají velmi kalorické, 0,1 l džusu obsahuje asi 180 kJ/45 kcal. Proto bychom je měli pít co nejméně a ředit je 1:1, čímž snížíme energetický příjem a zabráníme překyselení žaludku.

Stolní voda

Neobsahuje minerály a je ideální volbou. Lepší je balená ve skle místo v plastových lahvích.Chemickou reakcí v plastu molekuly vody nemohou vykonávat svůj přirozený pohyb a ztrácejí energii. Ve skleněné lahvi je pohyb molekul vody přirozený.

Pramenitá voda

Vyvěrá z podzemních vodních zdrojů a je plněna přímo u pramene.Nemusí být přirozeně čistá, ale musí splňovat všechna kritéria stanovená pro pitnou vodu. K častému pití je vhodná pramenitá voda, která obsahuje co nejméně minerálních látek a je plněná do skleněných lahví.

Minerální vody

Obsahují sůl a minerální látky. V létě je oceníme, protože doplníme do těla sůl, kterou jsme ztratili pocením. Pijeme je však v omezeném množství, protože sůl zadržuje vodu v těle, takže při častém pití může dojít až k otokům a ucpávání ledvin.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...