Čím ohrožujete své plíce a nevíte o tom?

Dýchat je potřeba zhluboka a dlouze. Plíce povzbudí čerstvý vzduch, dechová cvičení, bylinné inhalace, pohyb, cvičení i pocení.

Dýcháním dostáváme do těla kyslík, bez kterého bychom zemřeli. Aby tělo dostalo dostatek kyslíku, musí být naše plíce zdravé. Plicím často škodíme, aniž bychom o tom věděli.

Také vás může zajímat ...

Hygiena především

Jistě, čistota je půl zdraví. Ale pokud si myslíte, že vyblýskaná domácnost je nejlepší pro dýchání, můžete se mýlit. Při úklidu totiž používáme i prostředky, které plicím nesvědčí, ale mohou zhoršit astma nebo přispět k jeho vzniku. Jde o čističe obsahující chlór, i parfémy z čisticích prostředků.

Od laku na vlasy po sprej na nohy

Aerosoly jsou v kosmetice velmi oblíbené. Lak na vlasy, deodorant, lesk na tělo, sprej proti pocení, parfém aj. Během dne ženy kolem sebe vytvoří oblak chemického aerosolu a část z toho se dostane do dýchacích cest. Některé látky, které tak vdechnete, mohou být i rakovinotvorné. Proto používejte spreje jen v dobře větraném prostředí.

Voňavá romantika

Vonné svíčky, vonné vosky, vonné tyčinky. Jsme doslova posedlí tím, aby to kolem nás vonělo. Jak už bylo řečeno, o zdravotní obtíže se mohou postarat už vůně samotné. Tam, kde k jejich uvolňování navíc slouží teplo, ale ohrožuje zdraví mnohem více škodlivin.

Jestliže žijete ve městě a na čerstvý vzduch se moc nedostanete, nedávejte svým plicím zabrat voňavou, ale škodlivou romantikou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama