Čím zesvětlit tmavé skvrnky

Čím zesvětlit tmavé skvrnky

Pigmentové skvrny na pokožce trápí nejednu ženu, ale i muže. Zvláště v pozdějším věku se jich objevuje víc a víc. Tento problém se ale dá celkem dobře aspoň zmírnit.

Můžete si samozřejmě pořídit nějaký krém k tomuto účelu určený. Měl by obsahovat vitamin E nebo retinol – s tím ale opatrně, protože minimálně první měsíc používání retinolového přípravku nesmíte na slunce, jinak by mohly další skvrny ještě přibýt. Další účinné látky jsou výtažky z kořene lékořice, kurkumy či santalového dřeva.

Také vás může zajímat ...

Domácí bělidla O bělicím účinku citronové šťávy už jste určitě slyšeli. Podobně funguje i šťáva z kiwi či manga – stačí místo pravidelně potírat. Můžete vyzkoušet i obyčejnou salátovou okurku – stačí ji nastrouhat, smíchat s citronovou šťávou nebo gelem z aloe vera, směs nanést na pokožku a nechat ji zaschnout. První výsledky by se měly ukázat asi po týdnu každodenního používání.

Divy dokáže i bílý jogurt – nejenže dokáže pokožku bělit, ale i vyživit. Pro ještě lepší výsledek ho smíchejte s trochou medu, naneste na problematické místo, nechte působit 15 minut a pak opláchněte vlažnou vodou. Pro použití na obličej smíchejte jogurt s ovesnou kaší a citronovou šťávou.

Výsledky se dostaví opět po týdnu pravidelné aplikace.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...