Cítíte se mizerně, ale nevíte proč?

Máte pocit, že váš mozek je naprosto v zajetí pocitů smutku, tíhy nebo strachu a vy vůbec nevíte co s tím? Máme pro vás rady, jak nepříjemný stav změnit!

Trápí vás, že jste neměla sílu něco odmítnout nebo jste dala přednost něčemu jinému? Vyhodnoťte, co se vlastně stalo. Tím zabráníte tomu, že váš mozek bude tyto emoce zveličovat a považovat je za průšvih.

Úleva rozhodnutí a síla doteku

Také vás může zajímat ...

To vám pomůže se s náročnou situací vyrovnat. Co cítíte, když se rozhodnete? Oddychnete si a uleví se vám. A přesně to potřebuje váš mozek. Pokud rozhodnutí neustále odkládáte na pozdější dobu, mozek je pořád v činnosti, a vás tak trápí nervozita a úzkost.

Zkuste si promyslet, jak budete postupovat. Není nic úlevnějšího! Při dotecích se uvolňuje hormon oxytocin, který ve vás aktivuje pocity klidu, bezpečí, důvěry i imunity. Pozitivní vliv dotýkání se projeví do měsíce. Pokud chcete, podpořte ho tím, že si dojdete na masáž. I tento druh dotyku funguje.

Pocit vděčnosti

Pocit vděku vám umožní vidět život z té lepší stránky a aktivuje v mozku důležitá centra, která mají vliv na váš spánek a vyrovnanost. Najděte ve svém životě vše, čeho si vážíte.

Každý večer si napište do diáře tři věci, za které jste vděčná. Později můžete svůj vděk vyslovit i nahlas. Uvidíte, že už za pár dní se něco ve vás změní k lepšímu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...