Citron nejen pro zdraví!

Citronová šťáva je nejen plná vitaminu C, ale má i spoustu jiných šikovných vlastností:

Pomáhá hubnout:

Také vás může zajímat ...

Ve sklenici mícháme 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžíci sirupu a špetku kayenského pepře. Dolijeme minerálkou nebo vodou a pijeme denně nalačno před obědem.

Unaveným nohám udělá dobře masáž čerstvě vylisovanou šťávou. Důkladně ji vetřeme do kůže, nebojte se, nebude podrážděná, ale naopak krásně vláčná.

Lámavé nehty zlepšíme, když špičky prstů 2–3x týdně na chvíli zaboříme do dužniny rozkrojeného citronu. Chce to ale trpělivost.

Pokud máme suchou a hrubou kůži na rukou, pak třeme ruce kolečky citronu, necháme působit, pak opláchneme a namažeme krémem.

Ruce budou krásně jemné. Pihy nebo prsty zažloutlé od cigaret vybělí citronová šťáva. Pomocí citronu odstraníme z rukou pach rybiny. Moly, mouchy a komáry zahání citron prošpikovaný hřebíčky.

Do myčky dáme vymačkané zbytky citronu. Postarají se, aby se sklo opravdu blýskalo, a ještě zamezí zápachu, pokud bude nádobí v myčce déle ležet. Před lisováním namočíme citron na půl hodiny do vlažné vody. Bude z něj více šťávy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...