Cizokrajná kurkuma je elixír zdraví a mládí

Zázračná kurkuma, neboli indický šafrán, je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého. Svůj původ má v jižní Asii a jejím největším vývozcem je v současnosti Indie. V kuchyni ji můžete používat čerstvou i sušenou.

Zařaďte kurkumu do svého jídelníčku Čerstvou, oloupanou a nakrájenou, nebo sekanou či strouhanou kurkumu přidávejte do nakládané zeleniny a pikantních chuťovek. Sušená kurkuma nadrcená jako prášek se používá jako součást kari koření zároveň s kajenským pepřem, kmínem, koriandrem a pískavicí. Bylo totiž zjištěno, že její léčivé účinky se znásobí ve společnosti dalšího koření.

Také vás může zajímat ...

Protože má silné barvící účinky, používá se také k přírodnímu dobarvování sýrů, omáček a rýže.

Se vzrůstající oblibou kurkumy u nás roste povědomí i o jejích téměř zázračných léčivých účincích. Je výrazně protizánětlivá, protože potlačuje srážlivost krevních destiček a tím tlumí proces zánětlivých faktorů.

Pomáhá při artritidě i onemocnění jater Rovněž stimuluje tvorbu kortizonu v nadledvinkách, čímž přímo podporuje léčivé procesy. Rovněž pomáhá při obnově poškozených jaterních funkcí, při artritidě, onemocněních srdce a jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny.

Bylo zjištěno, že kurkuma dokáže potlačit časný vývoj rakovinných buněk a může i zastavit rozšiřování onemocnění.

Chrání pleť před akné a jinými neduhy V Indii se kurkuma odedávna používá i v kosmetice. Ženy a dívky si tam oplachují tvář ve vodě s kurkumou, protože barvivo v ní obsažené zanechává na jejich pleti zlatavou zář a chrání ji před akné a jinými kožními neduhy.

Ať si kvůli svému zdraví a kráse koupíte nějaký preparát z kurkumy v lékárně, rozhodně nebudete litovat..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...