Moje sladké tajemství

3 rady, jak mít svěží dech celý den

Pracovní pohovor anebo první rande. V těchto případech je svěží dech opravdu důležitý. Zkuste si jej udržet takto:

Zelený čaj a bylinky

Jestliže patříte mezi milovníky čaje, pak tady máme něco právě pro vás. Pro svěží dech stačí, když si dáte dva šálky zeleného čaje denně, a máte vyhráno. Zelený čaj a bylinky, jako je máta, tymián či bazalka, obsahují chlorofyl, který rozkládá nevonící látky.

Navíc mají tyto bylinky protizánětlivou schopnost, takže pokud vás bolí dáseň nebo v krku, zkuste je. Stačí zalít spolu se zeleným čajem a nechat vylouhovat nebo si udělat odvar. Pak budou vaše ústa vonět jako jarní zahrádka.

Žvýkejte, ale ne žvýkačky!

K dosažení příjemného dechu se v lidovém léčitelství nejčastěji doporučuje žvýkání semen anýzu, koriandru, kopru, celeru, kmínu nebo hřebíčkového květu.

Podobně funguje také žvýkání listů šalvěje, petržele, skořicové kůry nebo již zmíněné bazalky a máty. Žvýkané byliny bychom však neměli polykat, aby nedošlo k nepříjemnému podráždění žaludku.

Vyplachujte si ústa vodou

Nejen jídlo může vytvořit nelibý dech. Záleží také na tom, co pijete. Kyselé nápoje, jako jsou limonády, káva nebo alkohol, vám svěží dech nezajistí. A protože snižují pH v ústech, nižší pH dovoluje bakteriím uvolňovat nepříjemně zavánějící složky. Pokud se nechcete vzdát svého oblíbeného šálku kávy, vypláchněte si poté ústní dutinu obyčejnou vodou, která pomůže vyrovnat pH.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden