3 tipy na posílení vašeho pánevního dna

Skvělé triky přesně pro vás

Provádět je můžete téměř kdekoli, stačí vám k tomu pár minut denně a posílíte si díky nim nejen pánevní dno, ale bonusem vám bude i lepší sexuální život. Seznamte se s Kegelovými cviky!

1. Lehněte si na podložku, dejte ruce za hlavu a pokrčte nohy. Stáhně te svaly pánevního dna, nadzvedněte pánev a držte je v kontrakci tři sekundy. Poté na tři sekundy zase uvolněte. Opakujte desetkrát.

2. Dbejte na to, abyste při cvičení nezatínala svaly v  podbřišku, stehen nebo hýždí. Zároveň se soustřeďte na pravidelné, klidné a kvalitní dýchání. Dech v žádném případě nezadržujte. Čím déle budete cviky provádět, tím snazší vám časem budou připadat a dosáhnete i lepších výsledků. Cvičení můžete kombinovat. Nemusíte vtahovat vždy pouze pochvu či konečník, posilujte jednotlivé partie najednou a pak je střídejte.

3. Cviky provádějte optimálně minimálně dvakrát až třikrát denně. Nejlepších úspěchů dosáhnete, pokud sérii cviků budete provádět 5krát denně, takže budete mít alespoň 50 opakování každý den. Jinak můžete cvičit kdykoli si na to vzpomenete, jen dodržujte časovou pravidelnost. Zpočátku začínejte vleže, po nějaké době můžete cvičit i vsedě nebo vstoje, při cestě do práce, v kanceláři, prostě kdekoli. Nebojte se, vaše okolí to nijak nepostřehne.

reklama
reklama