3 triky na správné lakování nehtů

Říkáte si, že na lakování nehtů vůbec nic není? Možná budete překvapená, jak se to má dělat správně tak, aby vám lak na nehtech co nejdéle vydržel!

Budete k tomu potřebovat odlakovač, podlak, barevný lak, nadlak a případně korekturovací tyčinku.

1. Pečlivě si nehty připravte!

Než vůbec začnete se samotným lakováním, je zapotřebí si nehty pořádně připravit. V první řadě je zbavte předchozího laku. Pod novou vrstvou by vám zbytky dělali ošklivé mapy. Ruce si po odlakování důkladně umyjte mýdlem a ruce co nejvíce vysušte. To aby nebyly mastné.

2. Než nanesete barvu

Lakování nehtů bývá často považováno až za činnost navíc, kterou v případě, že vám zbude před odchodem z domu nějaký čas, vykonáte. Pokud víte, že se vám tohle stává, nalakujte si nehty klidně už den předem třeba na noc, aby se vám lak nepoškodil. Na očištěné nehty nejprve naneste slabou vrstvu spodního bezbarvého laku. A to z toho důvodu, aby vyplnil maličké otvory v nehtovém lůžku. Nehty jsou totiž jemně pórovité a bez spodního laku neboli podlaku vám při následném odlakování zůstane na nehtech nažloutlý povlak.

3. Jde se na lakování!

Vrstvu nehte dostatečně zaschnout a naneste na ni barevný lak. Jestli má dobré krytí, měli by vám stačit tři tahy od kořene nehtu po jeho špičku. V opačném případě naneste klidně dvě vrstvy na sebe. Máte příliš krátké nehty, a přesto byste je chtěla mít nalakované? Veďte pouze jeden tah středem nehtu. Lůžko se tak opticky zmenší. Až budete hotová s barevnou vrstvou, naneste na ni nadlak. Ten obě vrstvy zpěvní, dodá jim lesk a urychlí jejich schnutí. Korekturovací tyčinku použijte v případě, že jste někde přetáhla mimo nehtové lůžko.

reklama
reklama