4 činnosti, které vám zkracují život

Všichni víme, že kouření, nadměrná konzumace alkoholu nebo nedostatek pohybu ničí zdraví. Ale délku života negativně ovlivňují i mnohem méně nápadné věci. 1. Neschopnost odpočívat
 Je překvapivé, kolik lidí neumí odpočívat.

Zdravý odpočinek rozhodně není vylehávání na gauči a sledování televize, ani dřina na zahrádce nebo sportovní výkony na hranici vašich možností. Pamatujte, že soustředění na výkon k odpočinku nepatří. Zdravý odpočinek by měl být pravidelný, dostatečný a vyvážený.

Spěte a vstávejte pravidelně.

Co to znamená?

Odpočívat byste měli každý den alespoň hodinu. Ideální odpočinek si můžete představit jako čas, kdy se věnujete tomu, co máte rádi. O víkendu by měl být odpočinkový alespoň jeden den. Při odpočinku byste se měli uvolnit tělesně i duševně. Dobrou cestou je střídání lehké fyzické činnosti (procházky, jóga, plavání) s četbou, sledováním filmů, malováním nebo jiným tvůrčím koníčkem.

Nedostatek nebo nadbytek spánku


Doba, kterou trávíme spánkem, se neustále zkracuje. Hodně lidí považuje spánek za něco jako nutné zlo. To je ale obrovská chyba. Nedostatek spánku ničí tělo i duši. Nadbytek spánku je ovšem také škodlivý. Nejhorší je, když přes týden, většinou kvůli práci a rodině, nespíte více jak šest hodin denně, a o víkendu se to snažíte „naspat“. Problémy se spánkem vedou ke vzniku a zhoršení depresí, ovlivňují i vznik a průběh většiny civilizačních onemocnění. Podle doporučení odborníků by dospělý člověk měl spát sedm až osm hodin denně. Spát a vstávat byste měli ve stejnou dobu.

S dezinfekcí to při úklidu nepřežeňte!


Redukční diety


Opakované diety, i když vám pomohou udržet si štíhlou linii, vaše zdraví ničí. Na rozdíl od vyváženého jídelníčku diety vedoucí k rychlému zhubnutí jsou založené na výrazném omezení některé ze složek jídelníčku, ať už jde o sacharidy, tuky nebo bílkoviny. To je pro tělo nepřirozené a poškozuje to metabolismus. Velké riziko představují diety, při kterých se konzumují potraviny a nápoje „z prášku“. I když tvrdí opak, rozhodně neobsahují vše, co tělo potřebuje.To má za následek problémy s trávením, metabolismem a téměř vždy jo-jo efekt krátce po ukončení diety.

Jezte střídmě a diety nechte plavat.

Všudypřítomné chemikálie


Dokonale čistý domov reklamy představují jako základ šťastného života. Nadměrné používání čisticích prostředků ale znamená, že se vám do těla dostane víc škodlivých chemických látek. Podobné je to i s kosmetikou, třeba s barvami na vlasy a krémy. Pokud chcete, aby se vám v organismu hromadily chemické látky, vsaďte na ekologické čističe a přírodní kosmetiku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden