4 kroky ke krásným rukám

Kůže na rukou je jemná a hodně namáhaná a stárne dříve než pokožka v obličeji. Proto bychom se o ruce měly starat ještě pečlivěji než o obličej. Většina z nás to ale dělá obráceně.

Ne nadarmo se říká, že ruce jsou naší vizitkou. Proto si stejně jako ostatní části našeho těla zaslouží kvalitní a pravidelnou péči. Máme pro vás pár tipů, z nichž si určitě vyberete. Která z nás by nechtěla mít krásně hydratované ruce bez mozolů a prasklin, jež už na první pohled vypadají zdravě.

1. Začněte peelingem

Vzhledem k tomu, že ruce používáme téměř ke všemu, co děláme, naši důkladnou péči sizaslouží dvojnásob. Rukám je tu a tam potřeba dopřát peeling, který je zbaví odumřelých buněk a odhalí novou, svěží pleť.

Peeling provedený třeba po jarní práci na zahrádce je zároveň očistí od hlubokých nečistot, na které běžné mýdlo ne vždy stačí.

2. Hydratace bez ohledu na dobu

Suchá pokožka může rukám způsobit dlouhodobé problémy, proto je tedy nutné mít ruce dobře hydratované. Bez ohledu na roční dobu je několikrát denně pořádně promašťujte. Pokud máte kůži hodně vysušenou, třeba právě v zimě, vhodný je noční zábal.

Před spaním na ně naneste vrstvu krému, zabalte je do fólie a oblékněte bavlněné rukavice. Ráno pak umyjete ruce obvyklým způsobem. Výsledek vás nadchne.

3. Nezapomínejte ani na kůžičku

Čistota a úprava nehtové kůžičky je velmi důležitá, protože přispívá k celkově upravenému dojmu. Ruce pěstěné i do znánlivých detailů pak vypadají hezky a svěže, i když už vám dlouho není dvacet.

Jestli má vaše nehtová kůžička tendenci vysychat, aplikujte na ni denně vyživující olej. Pozor, pokud se vám tvoří záděrky, můžete je po změknutí opatrně odstřihnout. Obecně ale platí, že kůžička by se stříhat neměla. Stačí ji malou špachtlí zastrčit směrem k nehtovému lůžku.

4. Sucho proti mykózám

Zdánlivě banální zásada, ale často se na ni zapomíná. Kdykoli po umývání nádobí, sprše nebo návštěvě bazénu či koupání v moři, vždy si pečlivě osušte nehty. A to nejen ty na rukou, ale také na nohou. Zabráníte tím případnému šíření mykózy a vysychání nehtů.

Jaké vitaminy pro zdraví nehtů?

Živiny, které mají na kvalitu našich nehtů blahodárný vliv, jsou železo, zinek, selen, hořčík a všechny vitaminy skupiny B. Důležitý je i dostatečný přísun bílkovin, mastných kyselin a pitný režim. Drastické diety nehtům škodí! Nehty jsou jednou z částí našeho těla, a tak je k nim třeba i přistupovat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden