5 chyb při nanášení make-upu

Chystáte se do společnosti na nějakou důležitou událost? Zpravidla v takové chvíli sáhnete po krásném oblečení, ale také byste si měla dát více práce s líčením. Jak to udělat, aby byl celkový výsledek vašeho snažení co nejlepší?

Překvapivě to není ani tak o tom, co udělat správně, jako spíše co za žádnou cenu nedělat! Proto ještě než začnete s líčením, přečtěte si několik našich rad, jak při nanášení make-upu postupovat, ale hlavně čemu se rozhodně vyhnout. Rozdíl bude totiž patrný na první pohled!

Vyberte si správný odstín

Základem správného líčení je zvolit si takový odstín make-upu, který je co možná nejvíc podobný vaší vlastní pokožce, aby nalíčení vypadalo zcela přirozeně. Přece nechcete být bledá jako nějaký upír, anebo být naopak nepřirozeně bronzová. Pokud sama nejste snědý typ nebo jste nenavštívila solarium, tmavším odstínem make-upu už rozhodně „opálení“ nedoženete.

Make-up do kůže vtlačujte či vklepávejte.

Nezapomínejte na krk

Určitě jste už potkala ženy, které působily jako divadelní masky. Obličej sice měly dokonale nalíčený, ale krk s dekoltem „svítily“ zcela jinou barvou. Abyste nedopadla stejně, musíte si při nanášení make-upu vzpomenout také na oblast krku. Stačí jen slabá vrstvička, ale i ta dokáže hodně. Po nanesení nezapomeňte ještě vše zafixovat sypkým nebo lisovaným pudrem.

Podkladová báze

U make-upu se často stává, že po jeho nanesení se ještě víc zvýrazní póry. Z toho důvodu je dobré používat před jeho samotnou aplikací podkladovou bázi. Ta pokožku sjednotí a póry krásně vyhladí. Je pravda, že do koupi podkladu se ženám moc nechce, protože bázi nepovažují za důležitou. Není sice na první pohled vidět jako stíny či rtěnka, ale vězte, že se vyplatí!

Rozhodně se nic nemá přehánět

Správně se má make-up používat tak, aby jeho nanesení pokud možno nebylo vůbec znát. Měl by zkrátka působit opravdu přirozeně. Proto se nesnažte „natírat“ příliš velkou vrstvou. Méně je v tomto případě skutečně více! Líčení pak zafixujte pudrem nebo fixačním sprejem.

Vsaďte na vhodný krém

Dělají se vám na obličeji po nanesení make-upu ošklivé fleky? Pak je vaše pleť špatně ošetřená. Řešením je použit správný hydratační krém. Ten by neměl být příliš mastný, aby se později během dne neroztékal.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama