5 citronových triků pro naše zdraví

Citron dokáže všelijaké věci. Je zásobárnou vitaminu C a posiluje imunitu, takže se osvědčuje právě v tomto období jako prevence proti chřipce. Zvládne toho však mnohem víc.

Tím, že citrony obsahují hodně vápníku, zaštiťují základní výživu pro kosti, zuby a nervový systém. Posiluj také vlasy, nehty a projasňují pokožku, zvyšují výkonnost a i když to vypadá jako protimluv, citrony pomáhají odkyselovat organismus.

Tady je pár příkladů, kde všude citron umí pomoci.

Kašel a nachlazení

Když smícháte šťávu z nasucho v troubě pečeného citrónu se šťávou z čerstvého ananasu (půl na půl) a trochou medu, získáte skvělý prostředek proti kašli. Ananasová šťáva k citrónu dodá své „trávicí“ enzymy a tím tak uvolní hleny v krku.

Při bolestech v krku si udělejte kašičku z medu a citronové šťávy a nechte pomalu rozpouštět v ústech. Citrón je vždy velkou pomocí i na zimnici a zvýšenou teplotu. Šťáva z jednoho citrónu se přidá do hrníčku čaje z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa a vypije se najednou dvakrát denně. Při bronchitidě je dobré používat citrón a olej pro kloktání a také pro vnější masáž krku a hrudi.

Astma a revma

Někteří lékaři doporučují užívat 2 polévkové lžíce citrónu před každým jídlem a před spaním, aby se zklidněné astma nevrátilo. Tato kúra pomáhá i na revma. V tomto případě můžete aplikovat citrónovou šťávu na postiženou oblast z venku.

Při artritidě se citrónovou šťávou a olivovým olejem jemně masírují klouby po předchozím zahřátí horkou koupelí nebo suchými horkými obklady v posteli.

Při únavě

Když začnete pociťovat únavu, vysajte trochu šťávy z citrónu. Je to velmi rychlý a účinný lék, který vás neuvěřitelně občerství. Tato šťáva totiž uhasí žízeň daleko lépe než mnohonásobně větší množství vody.

Zácpa

Zácpa se léčí pomoci vnitřního a vnějšího užívání citrónové šťávy a olivového oleje. Čtyřikrát denně se užívá malá štamprle olivového oleje a citrónové šťávy. Tělo se třikrát týdně masíruje citrónovou šťávou s olivovým olejem.

Nepříjemný dech

Citrón není pouze lokálním antibakteriálním prostředkem pro ošklivý dech, ale také brání tomu, aby v ústech docházelo ke kvašení a tak k vytváření nepříjemného zápachu. Proti tomu zkuste 2x-3x denně popíjet citrónovou šťávu. Citrónová šťáva se solí také pozitivně podporuje léčbu těžkého stádia paradentózy.

reklama
reklama

Komentáře