5 extra tipů, jak ráno vypadat skvěle

Máte po probuzení trable s unavenou mdlou pletí, zplihlými nebo zacuchanými vlasy, a k tomu vás tlačí čas? Nejste v tom sama. Poradíme vám, jak se během pár minut dostanete do formy.

1 Rychlá sprcha

I když nemáte po ránu času nazbyt, sprchu si stoprocentně dejte. Parádně nastartuje váš organismus. Čím méně vlažná bude, tím lépe. Studený proud vody totiž zvýší tepovou frekvenci, rozproudí krev a zrychlí metabolismus. Dobré je i střídání teplé a studené vody, které navíc utuží imunitní systém.

2 Probuďte tvář

Unavenému obličeji vdechnete nový život, když ho pořádně opláchnete studenou vodou a ošetříte pleťovým tonikem. Použít můžete i peeling, který odstraní nejen veškeré nečistoty, ale i staré a odumřelé buňky. Jako prevenci kruhů pod očima pravidelně používejte speciální oční krém. Na oteklé oči vyzkoušejte některou z babských rad, například na ně přiložte studené čajové sáčky nebo lžičky, které předtím vychladíte v mrazáku.

3 Bleskové líčení

Nemáte čas použít podkladový krém, make-up, a nanést pudr, oční stíny a další líčidla? Nevadí, stejnou službu vám udělají BB nebo CC krémy, které pleť hydratují, kryjí a matují zároveň. Pak nezapomeňte použít tvářenku, která tvář oživí, řasenku pro zvýraznění očí a rty přetřete rtěnkou nebo leskem.

4 Nezatahujte závěsy

Abyste se ráno probudila svěží a v dobré náladě, nezatahujte na noc závěsy. Sluneční paprsky pronikající do ložnice vás nejen pomalu probudí a příjemně navnadí, ale zároveň zpomalí produkci melatoninu, který způsobuje spánek. Světlo naopak zvýší v krvi množství adrenalinu, který dodá energii. Taky si dejte pozor na to, v jaké pozici spíte. Dlouhodobé spaní na břiše totiž může vést k předčasné tvorbě vrásek, usínání na boku pro změnu nelichotí dekoltu. Nejlepší je tedy spát na zádech.

5 Proteinová snídaně

Říká se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Ale není snídaně jako snídaně. Pokud chcete, aby vás nastartovala a zbavila únavy, zapomeňte na to, že si v pekárně koupíte pytlík koblih nebo si uděláte smažená vajíčka s klobásou či párkem. Na talířek byste si měla naservírovat celozrnné pečivo například se sýrem, libovou šunkou, vejcem na hniličku a nějakou tou zeleninou nebo ovocem. Vhodnou snídaní jsou i různé rýžové nebo ovesné kaše s ořechy a medem, které navíc zahřejí, nebo bílý jogurt s cereáliemi a ovocem. Pokud jde o kávu, jestli bez ní oči neotevřete, tak si ji klidně dejte, ale raději neslazenou a pouze s kapkou mléka, a samozřejmě se sklenicí vody, abyste nebyla dehydratovaná.

reklama
reklama