5 kroků, jak nanášet pleťovou masku

Nevěřila byste, jak hodně záleží nejen na tom, jakou pleťovou masku si doma umícháte, ale také jakým způsobem si ji na pleť aplikujete. Jedním z pravidel je brát v potaz typ pleti, její momentální stav, ale i roční období.
To, že si nanesete masku správně, může pleť zjemnit a osvěžit, hydratovat, regenerovat nebo vyčistit. V opačném případě to nebude mít buď žádný efekt, nebo vám může dokonce uškodit.

1. Než začnete s nanášením

Na nanášení pleťové masky byste si měla vyhradit dostatek času.

Není to jen o tom, napatlat na obličej směs, počkat deset minut a je hotovo. Před samotným nanesením musíte pleť důkladně vyčistit, aby byla připravená přijmout zvláčňující látky. Také je dobré před aplikací napařit obličej, aby se otevřely póry.

2. Kolik toho na obličej dát?

Nanášejte vždy dostatečné množství masky, aby to mělo smysl. Tenká vrstva se hned vsákne a vy pak budete po zbytek času ležet zbytečně. Když aplikujete silnější vrstvu, pleť si z ní podle potřeby vezme, co sama uzná za vhodné a přebytek jednoduše smyjete.

K nanášení si vezměte stejně jako při nanášení make-upu šikovného pomocníka. Tím je speciální větší štěteček.

3. Pomozte si štětečkem

Je to z toho důvodu, že pomocí něho bude vrstva masky rovnoměrná a se štětinami zajedete o do těch nejmenších zákoutí obličeje.

Na rukou se také mohou usazovat nečistoty, což u čistého štětečku jen tak nehrozí.

4. Nechte masku působit

Masku mějte na obličeji ideálně čtvrt, ale klidně i půlhodiny. Je to ideální doba na to, dát si třeba odpoledního šlofíka na gauči a přírodní krém zatím bude dělat svou práci. Pokud tolik času nemáte a raději upřednostníte rychlý, ale přesto efektivní způsob, věnujte vstřebávání alespoň deset minut.

To přece není z celého dne moc.

5. Jak s ní zase pryč?

Snažte se smýt masku z obličeje pomalu a šetrně. Dobrým pomocníkem je v tomto případě vlhká vyždímaná žínka. Nejhorším způsobem je masku z pleti seškrabávat rukou, nebo dokonce jakoukoli umělou stěrkou.

Vlažná voda v žínce vykoná svou práci stejně a vy nebudete mít zbytečně podrážděný celý obličej..

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama