5 nejčastějších chyb při líčení

Chcete, aby vaše líčení mělo šmrnc a bylo dokonalost sama? Pak si dejte pozor, abyste se nedopustila následujících prohřešků…

1 Přebarvené rty

Krásně vybarvené rty jsou svůdné a dokážou upoutat pozornost. Jenže právě při jejich líčení se mnoho žen dopouští několika „faux pas“. Nejčastěji se jedná o nesprávnou kombinace výrazných barev rtěnek, například přespříliš růžových a červených odstínů může opticky podpořit žluté zbarvení zubů.

Používáte růžové rtěnky? Pak v případě konturovací tužky zvolte takovou, co bude ve stejném odstínu. Pro delší trvanlivost rtěnky vyplňte tužkou celé rty a až pak naneste rtěnku. Při běžném denním líčení však klidně dejte přednost balzámům či leskům, které rty hydratují a vyživují.

Nejoblíbenější jsou lososové a růžové odstíny. Výrazné barvy noste pouze v případě, že máte čerstvý a bezchybný make-up. Červené či višňové odstíny rtěnek totiž poutají pozornost na všechny případné nedokonalosti pleti.

2 Špatný odstín make-upu

Nemálo žen se dopouští přehmatu již při samotném výběru odstínu make-upu. Je to způsobeno tím, že si make-up zkouší na hřbetu ruky či na zápěstí, kde má kůže jinou strukturu i barvu než na obličeji.

Pravidlo pro správnou barvu make-upu proto zní: make-up zkuste na hraně čelisti a především na denním světle. Pokud vám vyhovuje jeho konzistence i odstín, poproste prodavačku o malý zkušební vzorek domů, abyste zjistila, zda make-up vyhovuje vaší pleti, dobře se doplňuje s pudrem, korektorem a dalšími líčidly a také, jestli splňuje vaše nároky, co se týče stupně krytí nedokonalostí.

3 Chybí podkladová báze

Je to jako obehraná deska, ale protože na to stále mnoho žen zapomíná nebo to nepovažuje za nutné, připomenout vám to musíme. Pod make-up si vždy dávejte speciální bázi, která je pro to určená nebo alespoň hydratační krém.

Pokud to neuděláte, pleť bude dehydratovaná, zhrublá a náchylnější k vyrážkám. Také vám po nalíčení lehce vyleze každá drobná vráska.

4 Nezamaskované kruhy

Jedním z největších prohřešků je, když kruhy pod očima neschováte vůbec nebo když na zakrytí použijete příliš hutný korektor, který vše jen zvýrazní a umocní. Pozor si dávejte i na odstín korektoru.

Pokud se budete snažit oční okolí prosvětlit a zakrýt příliš světlým korektorem, koledujete si o bílé „půlměsíce“ pod očima. Okolí oka je nejlepší prosvětlit fluidním, lehce nažloutlým či lososovým korektorem, a pak pěkně spojit s make-upem a rozetřít do ztracena.

Opatrně nakládejte s růžovými či bělavými odstíny.

5 Moc pudru

Heslem „méně znamená více“ byste se měla řídit v případě klasického pudru. „Nanášejte ho v nezbytně nutných případech, a to pouze pro potlačení lesku.

Zaměřte se jen na kritická místa, jako je čelo, nos nebo brada,“ radí vizážistka Alena Slavíčková. Příliš velký nános pudru zdůrazní nejen vrásky, ale i jemné chloupky na obličeji nebo nedokonalý povrch pleti.

reklama
reklama

Komentáře