5 rad, jak předcházet migréně

Kdo při bolesti hlavy tvrdí, má migrénu, většinou neví, o čem mluví. Migréna bývá tak intenzivní, že postižený zvrací a má i poruchy vidění. Bez tlumících léků se většinou neobejde, ale pomáhá i prevence.

1 Dodržujeme pravidelný rytmus spánku a bdění, ale i příjmu potravin. Rozumně střídáme zátěž s odpočinkem. Relaxujeme a zbytečně se nepřetěžujeme.

2 Do stravy zařadíme potraviny s obsahem hořčíku – třeba banány, fíky a ořechy. Denně bychom měli sníst alespoň kousek ovoce či zeleniny, nebo luštěniny, mléčné výrobky, tmavé pečivo a obiloviny.

3 Stravu doplníme o zdravé tuky (olivový nebo slunečnicový olej). Jejich příjem by neměl převýšit 30 % z celkového energetického denního příjmu.

4 Hodně pijeme – nejméně 2 litry tekutin denně. Zvláště vhodné jsou minerálky s obsahem hořčíku a zázvorový nápoj, kdy do sklenice minerálky zamícháme asi 0,5g jemně mletého zázvoru (pije se 3–4 dny 4x denně).

5 Při počínající nevolnosti pomalu po doušcích upíjíme Coca-colu, která snižuje nutkání na zvracení. Při začínající migréně si připravíme espresso, do kterého vymačkáme šťávu z citronu. Raději vůbec nekouříme a nepijeme alkohol.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden