5 signálů, že je to SOBEC!

Jak se sebejistá žena změní ve slabou a závislou? Stačí potkat sobeckého chlapa!

Cítíte, že je něco špatně. Na vaše vstřícné kroky a touhu po sdílení od chlapa nepřichází žádná odpověď. A tak vám začne ubývat sebevědomí a energie. Jak se vyvarovat sobeckých mužů? A podle čeho je poznáte?

1. Flirtuje stále s jinými

Někteří chlapi flirtují tak snadno a často, jako když dýchají. Zatímco někteří využívají flirtování k tomu účelu, pro který vzniklo – aby se dva lidé na partnerské úrovni blíž poznali, jiní by mohli ve flirtování pro zábavu vyhrát olympiádu. „To je jen kamarádka,“ říkají o neznámé ženě a vás se zmocňuje panika.

Jste tak vstřícná, ale odezva je mizivá.

Muži říkají kamarádka někomu, kdo je pro ně důležitý. Nálepky nikdy nedostávají bezvýznamní lidé. Vyjadřují, že jim ta žena není lhostejná, a věnují jí svou pozornost. Patologičtí flirtovači nepřipouští, že flirt je předehra nevěry.

Buď jim to nedochází, nebo to dobře vědí. Nakonec, na tom nezáleží. Obojí svědčí o jejich nezralosti. Držte se dál od lidí, kteří neumí převzít odpovědnost za své činy – zejména za ty činy, které vás činí zraněnou, zklamanou a úzkostnou.

2. Všechno musí být podle něj

Zpočátku akceptujete, že je v pořádku se obětovat. Než vám dojde, že sobec nevidí hodnotu ve vašem čase, úsilí, a začnete se cítit, že vás možná jen využívá. Zpočátku vám to může imponovat. Cítíte jeho schopnost vést.

Diktuje, kdy se bude dít cokoli, jak rychle a musí být po jeho. Možná se to zpočátku zdá i pohodlné. Jenže dříve či později právě toto vztah ničí. Záhy pochopíte, že vztah bez oboustranné snahy, které se říká kompromis, není skutečný vztah.

Poznáte to, když váš čas strávený s partnerem záleží na jeho rozhodnutí. Když valná většina činností, které děláte ve vztahu, a většina lidí, které spolu potkáváte, jsou ti, které chce pouze on.

3. Nechce řešit budoucnost

Bez komunikace není šance vyjasnit si vzájemné potřeby a mantinely. Když je chlapovi každá diskuse na obtíž, zvlášť když se pokusíte zavést téma budoucnost, má to prostý důvod: není připraven udělat z vašeho vztahu prioritu. Ve skutečnosti často ani nechce mít opravdový vztah.

Nehodlá se o něm bavit. Je to zvláštní, zdánlivě nepodstatná maličkost, ale sobec se vůbec necítí v pohodě, když o něm mluvíte jako o příteli či partnerovi. Ošívá se, když vnímá, že vy chcete vztah, ale on ví, že chce spíš příležitostnou zábavu. S takovým chlapem ale nelze vztah budovat.

4. Neumí s vámi komunikovat

Jednou z nejjistějších předpovědí konce vztahu je pocit opovržení. Jako byste byla neviditelná. Tenhle strašlivý pocit ve vás vytváří chlad, který z druhého vyzařuje. Ať řeknete nebo uděláte cokoli, ať navrhnete jakékoli oživení či změnu, pořád nedostáváte kladnou reakci.

Začne vás to vnitřně sžírat a vést k pochybnostem, že jste asi musela udělat něco špatného, když máte pocit, že jste náhle pro druhého bezcenná. Přitom jste nic zlého neudělala. Druhý jen krčí rameny, nereaguje – a ve vás klesá sebejistota.

Ještě než začnete hledat chybu v sobě, zeptejte se sama sebe, jaký pocit máte z partnerovy komunikace. Opovržení je totiž opakem respektu. Vyjadřuje se negativním úsudkem, kritizováním, sarkasmem, jehož výsledkem je pochybnost o vás samotných.

5. Snažíte se vy, ale on už ne

Emoční investice jsou nenahraditelné. Cítíte, že do vztahu investujete hodně energie, ale žádnou zpátky nedostáváte, což vás vyčerpává. Každý vztah je jako nádoba. Pokud do něj naléváte mnoho času a sil, a pořád to nestačí, pak není něco v pořádku.

Někde ta nádoba teče. Jakmile si uvědomíte, že partner není ochoten vkládat to, co vy, zejména své úsilí a touhu, aby vztah fungoval, pak se ptejte sama sebe: Proč se tak snažím? V panice zjišťujete, že už necítíte jeho zájem.

Vyvléknout se z odpovědnosti za vztah je sobecké, ale i nezralé. Žádný rozumný člověk tohle neudělá, protože by ničil to, co miluje a potřebuje. Sobec ale nejedná rozumem. Sobci vyzrálost, tudíž i moudrost, ještě schází. Proto si neuvědomuje, o co přichází, když nechá uvadat ženu, která mu dává energii.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden