5 tipů, jak vyzrát nad lupy

Lupy jsou nepřítelem mužů a žen všech věkových kategorií. Objevují se a mizí, jak se jim zachce. Když ale budete znát ty správné tipy a triky, lupy se ve vlasech už nikdy neobjeví. Co tedy musíte udělat, abyste se svědivé pokožky zbavili?

Někdy zkrátka obyčejný šampon nestačí a musíte sáhnout po starých dobrých babských radách.

1. Jezte hodně vitaminů a zinek

Strava dělá hodně. Potřebujete jíst vyváženě, hlavně hodně zeleniny a ovoce. Nesmíte zapomenout ani na vitamin B, zinek a selen, které příznivě ovlivňují stav pokožky hlavy.

2. Vyzkoušejte citronovou šťávu

Jednou týdně si vymačkejte šťávu z jednoho citronu a promasírujte si s ní pokožku hlavy i vlasy. Citron ale musí být čerstvý, nikdy nepoužívejte náhražky citronové šťávy.

3. Připravte si mátový macerát

Díky přípravkům obsahujícím mátu se zbavíte lupů. Zmírňuje totiž svědění pokožky a dezinfikuje ji. Regeneruje poškozenou kůži po škrábání, a tak zamezí loupání odumřelé kůže.

Z máty si udělejte macerát v olivovém oleji a pravidelně si jím vlasy po každém mytí oplachujte. Podobné účinky jako máta má i bazalka, která se skvěle hodí jako kondicionér.

Navíc viditelně podporuje růst vlasů. Bazalku rozdrťte v hmoždíři a přilijte k ní několik lžic olivového oleje. Rozetřete po vlasové pokožce, hlavu si zabalte do ručníku a nechte působit nejlépe přes celou noc.

4. Podběl dodá vitaminy

Kromě toho, že zmírňuje mastnotu, tak zabraňuje tvorbě lupů, posiluje vlasy a také jim navrací ztracený lesk. Zatímco heřmánek se doporučuje zejména blondýnkám a ženám s melírem, podběl bude vyhovovat spíše brunetkám.

5. Kořen lopuchu

Posiluje vlasy a především podporuje jejich růst. Navíc působí antimikrobiálně a zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku. Nejlepší je si z něj připravit obyčejný odvar a umýt si s ním vlasy.

reklama
reklama