Můj čas na kafíčko

5 tipů na báječnou péči o krk a dekolt

Zatímco obličeji věnujete péči denně, tak u krku a dekoltu se může stát, že na ni zapomenete. Přitom kůže je na těchto místech velice jemná a citlivá, takže při nedostatečné péči prozradí váš skutečný věk. Jak se o tato místa starat?

Kůže na krku a dekoltu je mnohem tenčí než na obličeji a je v ní mnohem méně mazových žlázek. To znamená, že se sama nedokáže udržovat v kondici, a proto byste se o tyto části měla starat dvakrát více. My vám poradíme, čeho byste se měla držet.

1. Spěte hlavně na zádech

Tato poloha je pro váš krk a dekolt to nejlepší. Pokud spíte obvykle na boku, nedej bože na břiše, hrozí vám vznik rýh a vrásek. Vybírejte proto raději nižší polštář, protože ten vysoký by vám mohl způsobit to, že se vám hlava během spánku sesune směrem k hrudníku. Dejte si také pozor na to, jak chodíte. Hlavu se snažte mít vždy hrdě vztyčenou.

2. Používejte správný krém

Kůže na krku je skutečně citlivá, tudíž potřebuje účinnou hydrataci. Tak jako se staráte o svou pleť na obličeji, kterou pravidelně čistíte, nezapomínejte ani na krk a dekolt. Ty pořádně promazávejte ráno i večer. Ideální jsou speciální přípravky, které přispívají ke zlepšení pružnosti pokožky. Taková péče také vyhlazuje jemné vrásky, odstraňuje nerovnosti pokožky a obnovuje kožní buňky.

3. Dopřejte si relaxační masáž

Nejúčinnější je masáž ledovou sprchou, což může být zvláště v zimě pro někoho nepříjemné. Přesto je otužování a ledová masáž pro vaši pleť to nejlepší, co pro ni můžete udělat - pokožku se tím dokonale vypne. Pokud si na to netroufáte, můžete začít alespoň s ledovými kostkami.

K následné masáži používejte jak ruce, tak masážní válečky, které pleť prokrví a podpoří tak její výživu.

4. Pozor na silné parfémy a cigarety

Parfémy byste správně neměla nanášet na krk a hlavně ne na dekolt, protože obsahují alkohol, který pokožku vysušuje. Vůně obsahují navíc látky, jež zvyšují citlivost pokožky a zvyšují i riziko výskytu pigmentových skvrn. Raději proto parfém nanášejte na ušní boltce nebo na vnitřní stranu zápěstí. Další zlozvyk, který neprospívá krku a dekoltu je kouření. To totiž způsobuje předčasné stárnutí kůže. Látky obsažené v cigaretovém dýmu poškozují elastická vlákna v pokožce, narušují ochrannou bariéru a pleť tak ztrácí pružnost.

5. Vsaďte na kolagen

Kolagen je pro naše zdraví a krásu velmi prospěšný. Nejenže přispívá k lepší funkci kloubů, ale také vaše pleť díky němu jen kvete. S přibývajícím věkem kolagenová vlákna, která tvoří strukturu pokožky a udržují její pevnost, slábnou. Pokožka pak začíná být sušší a trochu uvadá. Proto je potřeba kolagen doplnit vhodnými potravinami, jako jsou například tučné ryby nebo čerstvé ovoce a zelenina.

Kolagen můžete doplnit také vhodnými doplňky stravy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden