Můj čas na kafíčko

5 triků, jak být svěží v horkých dnech

Aby byla pleť v létě svěží a zároveň si uchovala neporušené líčení po celý den, to je kolikrát téměř nadlidský výkon. Pokud se ale bez make-upu ani v létě neobejdete, máme pro vás 5 účinných triků.

S vysokými teplotami přichází každoroční boj, jak si udržet celý den perfektní líčení a účes. Proto je zásadní, abyste pokožku poctivě vyčistila od všech nečistot a mazu. To znamená, že ráno i večer použijete čisticí gel. Kromě pravidelného čištění existují i další možnosti, jak prodloužit vaše líčení. Jaké?

1. Bez spreje ani ránu

Spreje držící a zmatňující make-up, tzv. fixátory, jsou oblíbené nejen v létě. Dokážou totiž udržet vaše líčení na svém místě skoro celý den. Jakmile se nalíčíte, chvíli počkejte, než se make-up ustálí, a poté ze vzdálenosti 20 cm nastříkejte fixátor přes celý obličej. Po aplikaci se doporučuje otřít rty ubrouskem, jelikož fixátor má tendenci zanechávat na ústech bílý povlak.

2. Vykouzlete si svůdný pohled

Jako ideální volba by se mohla zdát voděodolná řasenka. Ta se ale nehodí pro každodenní používání, protože se hůře odličuje a při jejím odstraňování vyvíjíte příliš velký tlak na oční okolí, který vede k rychlejší tvorbě vrásek. Pokud tedy nechcete mít starosti o řasy, nechte si je v kosmetickém salonu obarvit a natočit.

3. Zbavte se mastnoty

Někdy jsou letní teploty takové, že ať se snažíte sebevíc, vaše pleť se stále leskne. V takové situaci vás zachrání matující papírky. Tyto malé savé ubrousky jsou na jedno použití. Stačí je přiložit na obličej, a ony vsáknou všechnu mastnotu. Obsahují transparentní pudr, který zajistí zmatnění pokožky a zároveň nezanechá stopy ani nezničí make-up.

4. Obličej bez chybičky

V horkém počasí má pleť kvůli slunci tendenci ztrácet vlhkost a v průběhu dne vypadá ochable. Tento problém vám může pomoci vyřešit pleťová voda nebo tzv. hydratační mlha. Funguje na obdobném principu jako termální vody ve spreji a můžete je používat úplně stejně. Kdykoli přes den si ji nastříkejte na obličej, a vaše pleť ihned dostane nejen potřebnou dávku hydratace a minerálů, ale také osvěžení.

5. Ozdobte vaši hřívu originálně

V horku trpí i vlasy a často se cuchají a slepují do mastných pramenů. Nepomáhá ani každodenní mytí. Nejpraktičtějším účesem v letních dnech je stažený culík či cop. Jenže to může být trochu nudné. Letos jsou ale v oblibě pestré šátky a stuhy do vlasů. Připněte na culík sponu nebo vpleťte do copu šátek, a hned váš účes nevšední úpravou zaujme okolí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden