5 věcí, které byste měli při plastice prsou považovat za samozřejmost

Plastická operace může na první pohled vypadat jako něco standardního, co se příliš neliší od vyoperování slepého střeva či žlučníku. Opak je však pravdou. Zatímco u „běžné“ operace lze u výsledku tolerovat nějaké nedostatky, u plastické operace musíte být ve vlastním zájmu nároční!

I v České republice najdete kliniky plastické chirurgie, které patří mezi evropskou špičku. Zpravidla to ale nejsou ty, které mají nejnižší ceny. Připravili jsme pro Vás 5 bodů, které byste při výběru kliniky plastické chirurgie měli považovat za samozřejmost, a ptát se na ně již na začátku.

1. Pozornost na úvodní konzultaci
Čím pozorněji vás plastický chirurg vyslechne, tím vhodnější řešení vám bude schopen nabídnout. Konzultace, během které vám plastický chirurg doporučí velikost a typ implantátu chvíli poté, co sundáte podprsenku, je nepřijatelná.

Plastický chirurg, stejně jako každý jiný lékař, dokáže navrhnout vhodné řešení až poté, co má kompletní informace. Pečlivě se věnuje také výběru typu a velikosti implantátů. Zároveň citlivě koriguje představy klientek, které se občas nemusí shodovat s realitou.

Sexy girl looking at the sea Příliš velké implantáty totiž mohou vytvářet viditelný dojem „umělých“ prsou a mít viditelné okraje. Plastický chirurg by se neměl bát klientce oponovat a svá tvrzení podložit fakty.

2. Široká nabídka implantátů Každá žena má jiné požadavky a jiný tvar postavy.
Neexistuje žádný „univerzální“ prsní implantát. Čím více druhů (velikostí, tvarů) prsních implantátů má klinika plastické chirurgie k dispozici, tím spíše chirurg nabídne implantát, který splní sen o krásném poprsí při zachování přirozeného vzhledu.

3. Důkladné předoperační vyšetření
Nebudeme si nic nalhávat, celková anestezie trvající 45 až 60 minut je pro tělo zvýšenou zátěží, stejně jako samotná operace. V některých případech může být anestezie pro klienta vysokým rizikem.

Je tedy nezbytné, aby klinika plastické chirurgie provedla před zákrokem důkladné předoperační vyšetření. Pouze po tomto vyšetření bude anesteziolog schopen říct, jestli je pro vás anestezie bezpečná a následně vám „namíchat“ bezpečnou anesteziologickou směs na míru.

4. Kvalitní lékařský tým
Plastický chirurg je na jednu stranu „umělec“, stále je však pouze jedním z členů celého „orchestru“. Velký podíl na hladkém průběhu operace má i anesteziolog, instrumentáři, zdravotní sestry.

Opomenout nesmíme ani majitele kliniky, kteří nešetří na vybavení (například na kvalitní anestezii, vybavenosti operačního sálu, pokojů a podobně.). Nestyďte se zeptat i na účastníky dalších členů operačního týmu a jejich zkušenosti.

breast-augmentation O výsledku plastické operace rozhoduje i čas strávený na pokoji kliniky plastické chirurgie. Kvalitní polohovatelné postele, kyslíková maska, čistota, snadno dostupné sociální zařízení, to vše jsou věci, které vám pomohou nenamáhat tolik stehy na operovaných místech a rychleji zvládnout zotavení po anestezii.

Určitě se zajímejte i o to, jaké je vybavení pokoje, na kterém budete trávit čas po operaci.   .

reklama
reklama