5 ženských novoročních předsevzetí

1. leden znamená nový začátek v našem životě. Ačkoli mají novoroční předsevzetí své zaryté odpůrce, dává si je téměř každá z nás. Víte, která jsou nejčastější? A jak zařídit, abychom to zase nevzdali hned na začátku?

 


  1. Musím zhubnout


Hubnutí  je nejčastějším předsevzetím. Prvních 14 dnů v lednu jsou tělocvičny přeplněné k prasknutí, zájem ale rychle opadá. Důvodem selhání jsou nereálné cíle.

Pokud si naplánujete, že do jara zhubnete 20 kilo, nedivte se, že cíle nedosáhnete. Rozplánujte si hubnutí na přiměřeně dlouhé období. Dodržujte menší porce 5x denně a dopřejte si pestrost. Pokud vám jídla nebudou chutnat, brzy se vrátíte k původnímu stereotypu.  1. Nová láska


Trávit Vánoce sám je smutné, a proto si hlavně ženy dávají jako novoroční předsevzetí najít si co nejdříve nového partnera. Jenže dodržet to je obtížné, protože lásce se nedá poručit.

Při brečení do polštáře nebo mlsání čokolády na gauči u sledování romantického filmu si ještě nikdo partnera nenašel.Takže neseďte doma v pyžamu a vyrazte ven. Seznámit se můžete kdekoli, třeba už cestou na zastávce autobusu.  1. st už jen zdravě


Po zdravém jídelníčku touží čím dál tím více lidí, ale ne vždy se jim to podaří podle jejich představ. Dost častým argumentem, proč mnoho Čechů stále zůstává u špatných stravovacích návyků, je vysoká cena zdravých potravin.

Pokud ale zásadně změníte životní styl včetně stravy, sníte toho podstatně méně a hlady strádat v žádném případě nebudete vzhledem k tomu, že vás zasytí více a na mnohem delší dobu.  1. Začít sportovat


Pravidelný pohyb nám prodlužuje život a také vyplavuje endorfiny a jistě se shodneme na tom, že na veselý obličej se dívá lépe než na kyselý. Je ale velmi těžké u tohoto odhodlání zůstat, dost často totiž končí s prvními pokusy.

Cvičení vás musí skutečně bavit, jinak u něj dlouho nevydržíte. Pokud máte problém s tím, že vás každé cvičení rychle omrzí, neomezujte se pouze na jeden sport. Běžte jednou plavat.  1. Neutrácet za nesmysly


Po euforii při nakupování vánočních dárků bývá naše bankovní konto pořádně vyluxované, takže si slibujeme, že už nebudeme bezhlavě utrácet a budeme šetřit. Zkuste si nějaký čas psát, za co vlastně utrácíte, a zamyslete se, co byste na tom mohla změnit.

Jestliže vašemu kontu nejvíc škodí nárazová nákupní šílenství, převádějte si peníze na spořicí účet. Tak budou proti vašim neuváženým rozhodnutím v bezpečí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden