5 způsobů, jak zatočit se stresem

Příruček a návodů, jak vyventilovat nahromaděné emoce, existují tisíce, ale… Základem úspěchu je najít způsob, který funguje právě na vás.

1. Osvojte si hluboké dýchání

Hluboce se nadechněte nosem, na sekundu zadržte dech a pak pomalu vydechněte až do podbřišku. Opakujte alespoň desetkrát, nebo ještě lépe po dobu tří minut. Tento styl dýchání okysličuje krev, což vás okamžitě zklidní. Položte si při něm dlaň na břicho a sledujte, jak se při výdechu ruka nadzdvihuje.

2. Zkuste minimasáž

Tenhle trik můžete použít například při hádce s partnerem, u které se nechcete vytočit. Je velmi jednoduchý. Palcem ruky si začněte masírovat krouživými pohyby dlaň. Postupujte metodicky od palce k prstům ve směru hodinových ručiček.

3. Usmějte se na sebe

Úsměv je dvojsměrný mechanismus. Když se na vás někdo usměje, automaticky mu to oplatíte. Usmíváme se, když jsme šťastní a v pohodě, a tenhle pocit si můžeme navodit i uměle. Stačí si stoupnout před zrcadlo a zazubit se na sebe. Klidně neupřímně. Mozek je rázem ošálen a spustí chemickou reakci, která vás navede ke klidu.

4. Vsugerujte si myšlenku

Vsugerovat si vybranou myšlenku je umění, které vám může pomoci zvládnout rozkolísanou psychiku. Až se vám zase bude zdát, že váš život je jedna velká katastrofa, opakujte si sami pro sebe desetkrát: „Klid, tohle zvládnu!“ A vážně, zvládnete!

5. Čichám, čicháš, čicháme…

„Vůně bazalky, heřmánku, eukalyptu, levandule, máty peprné, růže a tymiánu dokonale uklidňují,“ radí bylinkářky. Umístěte několik kousků kamenné soli do malé uzavíratelné lahvičky, poté přidejte několik kapek aromaoleje dle vašeho výběru.

Sůl absorbuje olej a můžete ji bez obav nosit s sebou v kabelce. Kdykoli cítíte, že potřebujete uklidnit a rychle zahnat stres, otevřete lahvičku a vdechněte příjemnou a zklidňující vůni.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden