6 hrubých chyb, které vám vlasy neodpustí

Snažíte se pro své vlasy dělat první poslední, ale výsledek se nedostavuje? Odhalujeme vám nejčastější a největší chyby ve vlasové péči.

1 Přespříliš stylingu

Řada žen dělá tu chybu, že stylingové přípravky vrství. Vlasy se tím akorát zatíží a většinou pak účes vypadá jako „helma“. K finální úpravě vlasů vám bohatě postačí tužidlo a lak.

Tužidlo nanášejte do vlhkých vlasů tak, že si do dlaně nastříkáte množství velikosti asi meruňky, rozetřete ho v dlaních a prstech a poté ho vetřete do délek a vlasy následně pročešete hřebenem se širokými zuby.

Na jemné vlasy používejte stylingové přípravky s nízkým stupněm fixace, na silné vlasy můžete i silné nebo extra silné, na vlnité přípravky s hydratačním účinkem, které je zvlhčí. Ostatní přípravky jako třeba lesky, vosky a gely jsou určeny pro zvýraznění jednotlivých pramenů či partií.

Gely jsou vhodné pro silné zpevnění, ale nejsou doporučovány pro velmi jemné vlasy. Vosky, pomády a lesky jsou skvělé pro dodání lesku, ale nehodí se pro mastné vlasy.

2 Špatný hřeben

Bez hřebene se péče o vlasy neobejde. Ovšem není hřeben, jako hřeben. Některými můžete na svých vlasech napáchat opravdové škody. Zejména plastovými, po kterých elektrizují a kovovými, které jsou agresivní k vlasové pokožce. Nejlepší hřebeny jsou ty z přírodních materiálů.

Nejšetrnější je podle kadeřníků kartáč s kančími štětinami. Ten pomáhá roznášet maz z vlasové pokožky po celé délce vlasů, a tím je chrání a vyživuje.

3 Nešetrná péče

Mokré vlasy jsou náchylnější k poškození a nešetrnou manipulací je polámete. I když spěcháte, nikdy nedrhněte mokré vlasy ručníkem, ale přebytečnou vodu do něj pouze jemně vymačkejte. Vždy, než budete vlasy česat, nechte je nejprve trochu proschnout. K rozčesání pak použijte hřeben se širokými zuby nebo speciální kartáč zvaný Tangle Teezer.

S mokrými vlasy byste neměla chodit ani spát, abyste si je nepolámala, to je raději prosušte fénem se studeným nebo vlažným vzduchem.

4 Zase ty gumičky

Přísně utažené culíky a drdoly, ať už nízko či vysoko posazené, jsou sice pro mnoho žen pohodlnější, ale vlasům neprospívají. Když budete vlasy nosit pevně svázané den co den, začnou se lámat a vypadávat.

Navíc může dojít i k podráždění vlasové pokožky. Pokud nechcete, aby vám vlasy padaly do obličeje, sepněte je sponkami nebo skřipcem nebo použijte spirálovou gumičku, které se říká invisibobble. Vhodnou alternativou jsou i volnější copy nebo látkové čelenky.

5 Nepravidelné zastřihování

Zeslabené a roztřepené konečky na kráse nepřidají. Pravidelné zastřihování vám sice více vlasů nepřinese, ale účes díky němu bude vypadat mladě, svěže a opticky bude objemnější.

Najděte si šikovnou kadeřnici (dejte třeba na tip kamarádky nebo kolegyně v práci), která vám porozumí a od které budete chodit spokojená. Aby účes vypadal stále dobře, navštěvujte ji ideálně jednou za dva měsíce.

6 Špatné mytí

Mytí vlasů je základem všeho. Může se to zdát jednoduché, ale právě u něj se mnoho žen dopouští nejedné chyby. Tou první je špatný druh šamponu. Příliš agresivní péče může odmastit vlasovou pokožku, vést k tvorbě lupů a padání vlasů.

Šampon určený pro suché vlasy uškodí pramínkům normálním a jemným, zplihnou a rychle se zmastí. Vlasy v délce po ramena si zaslouží šampon doplněný o hydratační složky. Barvené vlasy zase potřebují speciální produkty s tímto označením.

Další přestupkem je málo vody. Vlasy musíte dostatečně „nacucat“, aby se uvolnily nečistoty a rozpustily se mycí složky šamponu. Vlasy k ramenům byste měla namáčet alespoň minutu, na každých dalších pět centimetrů délky ještě půl minuty přidejte.

Vodou nešetřete ani při oplachování. Zbytky šamponu a kondicionéru dráždí pokožku hlavy, zrychlují maštění a ztěžují úpravu účesu. Pod kontrolou byste měla mít i frekvenci mytí, optimální je jednou za tři dny.

reklama
reklama

Komentáře