6 kamenů, které umí léčit

Sílu a schopnosti nerostů znají lidé už celá tisíciletí. Používali je k hojení ran, rozdrcené na prach je popíjeli při celé řadě nemocí nebo je využívali do ozdravných koupelí.

Je důležité, jaký kámen si vyberete. Některé kameny mění barvu a oznamují tak příchod nesnází. Zvolit ten správný totiž není nic jednoduchého, stejně tak jako naučit se s ním zacházet.

Ametyst

Tento fialový skvost pomáhá odbourávat stres, dokáže vás zbavit obav z budoucnost, zmírňuje bolesti, čistí krev, reguluje tlak, zaceluje rány a zmenšuje podlitiny. Noste ho nejlépe na hrudi.

Jantar

Potřebuje srovnat myšlenky i emoce? Dopřát si radost ze života? Pak sáhněte právě po jantaru. Reguluje zažívání a vyměšování a pomáhá s hojením kožních problémů. Skvělé účinky má na růst nehtů a vlasů.

Rubín

Vás zbaví nesplnitelných iluzí, pomáhá zmírnit pokoření a zahání zlost. Výborně léčí střevo, žaludek, štítnou žlázu, stejně tak snižuje teplotu, zastavuje krvácení z nosu a je vhodným amuletem proti úrazům.

Růženín

Hledáte přátelství a ohleduplnost? Vyberte si růženín. Oživuje vaše vnímání krásy, umění a poctivé emoce. Mírní agresi, pomáhá duši, která je zraněná hrubostí a nevšímavostí. Skvěle neutralizuje jedy v těle a hojí kožní záněty.

Tygří oko

Kámen vzbuzující smělost, velké plány a cíle. Posiluje vaši vůli, koncentraci a potlačuje beznaděj a rezignaci. Zlepší vaši náladu a posiluje smyslové orgány, činnost mozku, pružnost svalů a pomáhá při nemocech jater, žlučníku a střev.

Tyrkys

Potřebujete dosáhnout lepších pracovních výsledků? Vyhledejte účinky tyrkysu. Zaručí vám preciznost, spolehlivost v práci, přitahuje energii, sílu a pomůže vám vyrovnat se s bolestnými ztrátami. Je skvělým kamenem pro detoxikaci.

reklama
reklama

Komentáře