6 nejspolehlivějších rad proti chmurám

K podzimu patří sběr kaštanů a pouštění draků. U některých jedinců ale také pokleslá nálada a ztráta energie. Pro tento stav se ujal název „podzimní depka“.

Sezonní deprese neboli depka, není klasickou depresí, ale zamávat s vámi může pořádně. Vyskytuje se v období podzimu a zimy, kdy jsou kratší dny, méně slunce, více deště, sychravo, a my nemáme z čeho brát energii. Přesto můžeme proti podzimní „nenáledě“ účinně bojovat.

1 Dopřejte si dostatek světla Nejjednodušší je hodně svítit, abyste měla co nejvíce světla. Takže rozhodně neseďte doma jako v jeskyni a pořiďte si pořádné žárovky. Navštívit můžete i solárium, ale nepřehánějte to. A úplně nejlepší je, pokud můžete, vyrazit někam k moři.

2 Vyzkoušejte barvičky Chodíte převážně v černém? Možná vypadáte štíhlejší, ale pocit dobré nálady vám tato barva nedodá. Proto v tomto období dejte přednost pestrému oblečení, které vás rozveselí. A barvičkami se obklopte i ve svém příbytku. Pořiďte si třeba polštářky v pastelových barvách.

3 Zelenina a ovoce ochrání imunitu Se sychravým podzimním počasím je náš organizmus náchylnější k prochladnutí a různým nemocem. A špatný zdravotní stav vaší psychice rozhodně nepřidává. Proto je důležité myslet na prevenci. Zařaďte proto do svého jídelníčku dostatečné množství ovoce a zeleniny. Připravte si vitaminové bomby – čerstvé šťávy.

4 Hýbejte se! I když byste nejraději zalezla do postele a pod peřinou strávila celý den, vybičujte se k pohybu, který vyplavuje endorfiny – tzv. hormony štěstí. Dokáží zahnat bolest a navodit dobrou náladu, a to právě na podzim náramně oceníte.

5 Jděte do společnosti Pokud se cítíte mizerně, samota vám rozhodně nepomůže. Pozvěte si kamarádku nebo zajděte společně na skleničku do baru, vyrazte na procházku, do kina nebo divadla. Zkrátka nezůstávejte sami se svým smutkem a špatnou náladou.

6 Sauna vás rozehřeje Blahodárný vliv sauny na prevenci našeho zdraví je známý už léta. Navíc v sauně se krásně prohřejete, odpočinete si a nasbíráte novou sílu. Navíc z těla vypotíte škodlivé látky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden