6 outfitů, ve kterých na každé společenské události zazáříte

Chystá se ples, narozeninová oslava ve velkém stylu nebo míříte s partnerem/partnerkou do luxusní michelinské restaurace oslavit své dlouholeté výročí? Ať už je to tak či onak, potřebujete outfit, ve kterém doslova zazáříte. Ne, ani na ples, ani na pohovor a ani na svatbu nebo promoci nemůžete zamířit v teplácích, mikině nebo ošoupaném, starém tričku. Všechny události jsou více na úrovni, a tak na to při sestavování svého outfitu pamatujte.

Pouzdrové šaty jsou vždycky trefou do černého


Dámy mají více možností, ze kterých mohou vybírat. Mohou vsadit na kalhoty cigaretového střihu, šaty nebo sukně, které doplní o vkusnou halenku, kterou zakasají a podpoří tím svou siluetu takzvaných přesýpacích hodin. Pokud bychom ale měli vybrat jednu z možností, vybereme zmiňované pouzdrové šaty, které jsou vždycky trefou do černého. Je však důležité, aby hezky padly a žena v nich nevypadala jako sardinka v plechovce. Nebojte se připustit svou skutečnou velikost.

K tomu volte lodičky, které jsou pro společenské události jako dělané. Boty s nulovým podpatkem se nedoporučují, a to z prostého důvodu - opticky zkracují postavu ženy.

Kalhoty a kožený opasek pro muže


I když je pravdou, že obleky jsou na společenské události tím pravým (tedy mluvíme-li o mužích), ve skutečnosti i muži mají vícero možností, z nichž vybírat.

Stačí pouhé kalhoty, které se doplní o stylové polobotky a kožený pásek ideálně ve stejném odstínu.

Kombinace se doplní o košili (opět zakasanou a ideálně v jednom barevném tónu).

Tabu jsou pestrobarevné, nejrůzněji vzorované košile, které se hodí především na méně formální záležitosti (třeba do kina nebo na snídani s partnerkou).


Kostýmek i pro ženy


Už bylo zmíněno, že obleky jsou v případě mužů vždycky trefou do černého, mluvíme-li o oblékání se na formální, společenské události. Dámy se však od dámských obleků taky nemusí stranit. Takzvané kostýmky jsou tím, v čem mohou na jakékoli společenské akci zazářit. A jsou mimochodem skvělou, netradiční a trochu feministickou alternativou ke klasickým šatům, které se v očích mnoha žen stávají už trochu nudou.

Mokasíny a kalhoty ke kotníkům


Svatby jsou mnohdy událostmi, které dávají člověku možnost se trochu víc předvést. Pokud vás již zmiňované obleky spíše nudí, co vyzkoušet kalhoty ke kotníkům a mokasíny k tomu? Je to sice ležérnější alternativa svatebního outfitu, ale zejména na svatbách dvou mladých lidí je to víc než příhodné.

Pánové k této kombinaci mohou zvolit buďto lehké košile klidně s vykasanými rukávy, případně mohou sáhnout i po kšandách, které zmiňovaný vrchní díl hezky doplní.


I ženy mohou sáhnout po kalhotách


Stejně jako mohou zástupkyně něžného pohlaví sáhnout po kostýmcích, mohou sáhnout i po kalhotách ke kotníkům. A i dámy se mohou inspirovat od svých drahých protějšků a vzít si na nohy mokasíny. Celý outfit se doplní o košile, opět ideálně zakasané alespoň vepředu, vkusné elegantní hodinky a třeba šátek uvázaný kolem krku. I tak může vypadat elegantní outfit, který si vezmete na společenskou událost, ať už jí bude cokoliv.

Tričko a sako je někdy také povoleno


Je ale pravdou, že současná móda je dost otevřená různému experimentování, a to i co se společenských událostí týče.

Zatímco v minulosti byly povolené pouze obleky, v současné době si pánové mohou obléknout i trička - jednobarevná, dobře padnoucí. Ovšem musí být doplněna ideálně elegantním sakem a vhodnými kalhotami.

Naprostým tabu jsou na společenské akce džíny s dírami, o nichž si mnozí muži myslí, že je v pořádku, když si je obléknou a když je zkombinují například se zmiňovaným sakem. Jenže sako není samo spásné - nedokáže zachránit všechno a dodat všemu společenský ráz.

Foto: Unsplash.com

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden