6 rad, jak překonat žarlivost

Největší soupeřkou často není jiná žena. Ale jen vaše fantazie! Vaše mysl je jako živná půda. Co zasejete, to vzklíčí. Zasejete pochybnost, a vyroste z ní strašák, který se usadí ve vaší hlavě a ničí vás! Jak to zastavit?

1. Uznejte, že je to váš problém

Chcete-li se zbavit žárlivosti, musíte si přiznat, že je to ve vás. Díky zvrácené představivosti tvoříte katastrofické scénáře. Podezíravě a posedle prohlížíte partnerovy kapsy, i mobil. Ztrácíte půdu pod nohama ne proto, co dělá partner, ale proto, co děláte vy sama.

2. Začněte mu věřit

Důvěra ve vztahu je jako lepidlo, které vztah drží při sobě. A nedůvěra jako ředidlo, které všechno slepené rozklíží.

Zkuste se ale ptát obráceně: Mám důvod partnerovi věřit? Nebojte se, že vaši důvěru zradí. Udělá-li to, udělá hlupáka ze sebe, ne z vás. Jestli tvrdí, že vás miluje, věřte mu to, ale připomeňte mu, že láska není to, co říkáme, ale to, co děláme.

3. Nesrovnávejte se s jinými

Kdykoli se snažíte hledat to, v čem jsou ostatní lepší, než vy, najdete to. Stejně tak ale najdete i to, v čem máte přednost oproti jiným! To je Spoustu energie necháváme v minulosti a v přítomnosti tím slábneme.

Když si něco velmi silně přejete, vyšlete do budoucnosti svou energii. Když pak k události dojde, cítíte radost. To proto, že v tu chvíli se setkávámte se svou energií. Radost však pomine, energie je ztracena a znovu zůstává v minulosti.

Když si něco přejete, je lepší vložit energii přímo do realizace vašeho cíle, než jen do touhy po něm. Samozřejmě, že mnoho energie necháváme ve všedním běhu života. To kvůli svým starostem a obavám. Cesta do minulosti Lehněte si a vnímejte, kde máte v těle špatné pocity.

Může to být tíha, bolest, tlak. Jaká událost odpovídá tomuto pocitu? Přeneste se v mysli do minulosti, kde ta událost nastala. I kdyby to byl už zbořený dům, vaše energie ulpěla na kamenech, či na stromech.

Jděte v myšlenkách tím místem. Nezajímají vás ani lidé, ani věci, které se tam nacházejí, nemusíte vzpomínat, jen hledejte očima svou energii. Bude to něco zapomenutého, ztraceného, ale vašeho. Může to mít podobu obláčku, pavučiny, kytek, trávy nebo listů.

Všechno to sbírejte a vdechujte vůni toho všeho. Nebo to vložte do poháru a z něj ztracenou energii vypijte. Ucítíte příliv sil Když uvidíte shluk své energie, dokážete také vidět, jaká emoce je v něm obsažena.

Až svou ztracenou energii znovu vdechnete nebo vypijete, ztratí pro vás ta dávná událost citový význam a budete ji moci odložit do svého skladu minulých událostí. Vzestup energie však nepocítíte najednou, ale až po několika dnech, kdy se ve vás energie usadí.

Tehdy pocítíte skutečný příliv sil. Tato metoda nijak neporuší souvislost a návaznost událostí, jen si vezmete zpět svou energii. Metoda vrácení energie z minulosti garantuje její plné vrácení tak z osmdesáti procent.

Ale i kdyby se vám vrátilo jen třicet procent, pocítíte podstatný příliv sil a euforii. zásadní rozdíl mezi negativním a pozitivním přístupem k životu. Vždy může být někdo hezčí, mladší, úspěšnější. A to ne proto, že vy byste byla horší, ale proto, že lidé jsou různí.

Jestliže vás někdo miluje, pak proto, jaká jste právě vy!

4. Poznejte svou vnitřní sílu

Vinou žárlivosti ztrácíte sebevědomí a myslíte si, že bez zrazujícího partnera nedokážete žít. Zeptejte se ale sama sebe: Co nejhoršího se vám může stát, když vás opustí ten, kdo vás zradil? Nebylo by to horší naopak, kdyby s vámi takový člověk zůstal? Nebude lepší, když sám uvolní místo pro někoho lepšího? Napište si seznam věcí, kterými byste mohla vylepšit svůj život, kdyby váš vztah skončil.

Na co byste měla.čas? Zjistíte, že se vám odchodem špatného partnera spíš uleví.

5. Domněnky nejsou realita

Partner přijde domů později a vaše představivost spustí lavinu spekulací a strachů. Co asi prováděl? A s kým? Proč se chová tak divně? Chce se rozejít? Pod vlivem šílených myšlenek ho začnete obviňovat.

On začne být mrzutý, protože nikomu není příjemně, když mu druhý nevěří, a celý vztah tím zhořkne. Přitom příčina nebyla v partnerovi, ale ve vaší hlavě. Pak se dokola ptáme: Zač vlastně stojíme my sami, jestliže nedokážeme věřit ani vlastnímu partnerovi?

6. Naučme se nechat to být

Pokud vám muž oznámí, že chce jít večer s přáteli, uklidněte se a nechte ho jít. Ale netrapte se. Je to jeho odpovědnost. Nejzdravější jsou ty vztahy, které nechávají dveře otevřené, aby jimi mohl proudit vzduch.

Uvědomte si, že jestli vás partner upřímně miluje, pak se vrátí. A pokud vás podvede, je to pro vás užitečná informace! Aspoň víte, na kom nemáte dál stavět svoji budoucnost. Ať se tedy rozhodne sám. Nežárlit přes čáru je tak vlastně služba vztahu.

.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama