6 rad, jak přemoct žárlivost

1. Ve skrytu duše mu věříte

Ve vztahu je důvěra jako lepidlo, které vztah drží při sobě. A nedůvěra jako ředidlo, které všechno slepené rozklíží. Zkuste se ale ptát obráceně: Mám důvod partnerovi věřit? Nebojte se, že vaši důvěru zradí.

Udělá-li to, udělá hlupáka ze sebe, ne z vás. Jestli tvrdí, že vás miluje, věřte mu to, ale klaďte mu na srdce, že láska není to, co říkáme, ale to, co děláme. Jestli jste měla potřebu tajně prověřovat, přestaňte to dělat! Prostě věřte! Nic víc.

2. Co si jen sama namlouváte?

Vaše drahá polovička přijde domů později a vaše představivost spustí lavinu spekulací. Co asi prováděl? A s kým? Proč se chová tak divně? Chce se rozejít? Pod vlivem šílených myšlenek ho začnete obviňovat.

On začne být mrzutý, protože nikomu není příjemné, když mu druhý nevěří, a celý vztah tím zhořkne. Přitom příčina nebyla v partnerovi, ale ve vaší hlavě.

3. Vše se možná děje jen v hlavě

Toužíte se zbavit žárlivosti? V mnoha případech je potřeba si přiznat, že je to váš problém.

Díky zvrácené představivosti začnete často tvořit katastrofické scénáře. Podezíravě prohlížíte partnerovy kapsy i lustrujete mobil. Ztrácíte pevnou půdu pod nohama ne proto, co dělá partner, ale proto, co děláte vy sama.

Když vás zžírají pochybnosti, nezáleží na tom, jestli nějaký důkaz objevíte. Víte, jak zjistíte, jestli něco děláte přes míru? Skrze svůj pocit! Je-li špatný, jděte od toho.

4. Nenechte se zlomit ostatními

Funguje to úplně stejně, jako když se snažíte hledat to, v čem jsou ostatní lepší než vy sama.

Také to vždy najdete. Stejně tak ale najdete i to, v čem máte svoje přednosti! To je zásadní rozdíl mezi negativním a pozitivním přístupem k životu. Vždy může být někdo hezčí, mladší a úspěšnější. A to ne proto, že vy byste byla horší, ale proto, že lidé jsou různí. Jestliže vás někdo miluje, pak proto, jaká jste právě vy! Nesnažte se měnit. Vaší zbraní je právě vaše jedinečnost.

5. Někdy je lepší vše přejít

V případě, že vám muž oznámí, že chce jít večer s přáteli, uklidněte se a nechte ho jít.

Je to jeho odpovědnost. Nejzdravější jsou ty vztahy, které nechávají dveře otevřené, aby jimi mohl proudit vzduch. Uvědomte si, že jestli vás váš partner upřímně miluje, pak se vrátí. A pokud vás podvede, je to pro vás užitečná informace! Aspoň víte, na kom nemáte dál stavět svoji budoucnost.

Ať se tedy rozhodne sám. Alespoň dřív zjistíte, že on vám za to nestojí.

6. Každý problém zvládnete

Poslední kapkou je pocit, že bez zrazujícího partnera nedokážete žít. Zeptejte se sama sebe: Co nejhoršího se vám může stát, když vás opustí ten, kdo vás zradil? Nebylo by horší naopak, kdyby s vámi zůstal? Nebude lepší, když sám uvolní místo pro někoho jiného? Lepšího? Víte, na kolik vlastních koníčků a záležitostí byste ukončením nefungujícího vztahu měla najednou čas? Zjistíte, že vám odchodem nevěrného přítele spadne kámen ze srdce.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden