6 tipů, jak zpomalit stárnutí pokožky

Stárnutí pokožky nemůžeme zastavit. Ale správným životním stylem, návyky a vhodnou péčí můžeme alespoň vizuálně stárnutí malinko zpomalit.

S přibývajícím věkem se pokožka stává méně pružná, má nižší schopnost regenerace a známky stárnutí začínají být viditelnější. Jak se o pokožku správně starat?

Ochrana před sluncem

Ke vzniku vrásek zásadně přispívá sluneční záření. UV ochrana by nám měla být vlastní celý rok, ne jenom v létě. Pleťové krémy či další kosmetické přípravky by měly mít minimálně SPF 15.

Stop kouření

Kouření není zdravé a přínosné tělu v žádných aspektech. Jedním z jeho negativit je i stárnutí pokožky. Nikotin urychluje stárnutí buněk a přispívá k dehydrataci pleti a tím i ke vzniku vrásek. Navíc kouření způsobuje díky „špulení“ rtů i předčasné mimické vrásek kolem rtů. Vášniví kuřáci mívají také větší problém se vznikem širokých pórů či nepřirozeně šedé a vybledlé pokožky.

Hloubková hydratace

Důležitý je samozřejmě dostatečný pitný režim – alespoň 2 litry za den. V anti-aging péči je však hydratace důležitá i v aplikaci vhodné kosmetiky či dermatologických zákroků. Na pleť zbytečně nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu. Spíše než klasické mýdlo, které vysušuje, používejte mycí přípravky na bázi olejů. Ty na pokožce vytvoří ochranný film, který v pleti udrží vodu. Pleťové krémy by měly být na bázi kyseliny hyularunové, která na sebe dobře váže vodu. Chcete-li opravdu preventivně investovat do mladistvě vypadající pokožky, volte i hloubkovou hydrataci. Dobrým řešením je jednou za rok zajít na speciální hydratační proceduru, tzv. Skinbooster, která pokožku hydratuje zevnitř. Jedná se o účinnou a hloubkovou hydrataci pleti kyselinou hyaluronovou za pomoci jemných vpichů. Výsledkem je přirozeně a mladistvěji vypadající pokožka.

Pravidelný pohyb

Pohyb i sport několikrát do týdne zlepší krevní oběh, zlepší regeneraci buněk, posílí imunitní systém a zlepší tak celkový vzhled.

Odličujte se

Pokud budete v odličování důkladná, pleť se vám postupem času odmění v podobě zářivější a mladistvěji vypadající pokožky. Důležitá je i technika. Nejvíce pozor si dávejte v očních partiích. Zde jen lehce přiložte na několik sekund navlhčený tamponek, kterým pak zachycený obsah jemnými pohyby setřete do stran.

reklama
reklama

Komentáře