7 pravidel jak žehlit vlasy a neničit je

Jakákoliv tepelná úprava vlasů, ať už se jedná o foukání, kulmování nebo žehlení, představuje pro vaše vlasy zátěž. Správným postupem lze ale škody zmírnit. Jak tedy správně vlasy žehlit?

1. Žehlete zásadně suché Nejdůležitější zásadou správného žehlení vlasů je, aby vlasy byly perfektně suché. Po umytí je tedy nechte pořádně uschnout, případně je dosušte fénem. Mokré vlasy by se při žehlení mohly spálit a nenávratně poškodit.

2. Nesmí být nalakované Vlasy nežehlete, pokud je máte nalakované – sice by držely dobře, výrazně byste si je tím ale poničili. Navíc lak se do vlasů zažehlí a večer jej těžko vyčesáte ven a museli byste vlasy znovu mýt. Totéž platí i pro tužidlo.

3. Dokonale rozčesané Než začněte vlasy žehlit, měli byste je důkladně rozčesat. Zacuchané a zkroucené vlasy do uzlíků by teplo žehličky mohlo značně polámat. Vlasy si poté hřebenem rozdělte na tři části – dvě po stranách a zbylá je zadní strana.

4. Chraňte je přípravkem Po rozčesání a rozdělení hřívy aplikujte na vlasy speciální ochranný prostředek, určený pro ochranu vlasů při tepelné úpravě. Dejte pozor, aby se přípravek dostal až do konečků. Můžete si znovu pomoci hřebenem. Naopak na kořínky jej příliš nenanášejte, vlasy by se mohly zmastit.

5. Rozdělte na tenké prameny Při žehlení postupujte shora a rozdělujte vlasy na tenčí prameny – k tomu si vezměte na pomoc obrácenou stranu tupírovacího hřebene.  Silnější prameny by vám sice mohly žehlení urychlit, déle ale budete potřebovat po pramenech přejíždět a vlasy tím více utrpí.

6. Nežehlete každý den Každodenní žehlení se na kvalitě vašich vlasů podepíše zaručeně. A čím budou vlasy poškozenější, tím je žehlení ještě více bude poškozovat. U zdravých vlasů se tedy snažte žehličku používat maximálně dvakrát týdně, u barvených vlasů buďte ještě opatrnější. A u poškozených vlasů bude nejlepší se žehlení vyhnout, případně jej nechat jen pro zvláštní příležitosti.

7. Správná teplota Čím větší teplotou vlasy žehlíte, tím je zátěž samozřejmě větší. Snažte se proto držet teplotu do 200 stupňů Celsia, která vlasům příliš neubližuje. Vyšší teplotu pak mohou zvážit ženy, které si vlasy nebarví, případně majitelky silných a nepoddajných kudrnatých vlasů.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden