Můj čas na kafíčko

7 tipů, díky kterým nebudou mít vrásky šanci

Stárnutí pleti sice tak snadno nezastavíte, ale můžete ho zpomalit. A nezáleží na tom, jestli jsou vrásky drobné nebo hluboké. Každý den stačí věnovat speciální péči několik minut, abyste je zmírnila. Jak na to, abyste už byla spokojená? Poradíme vám, co funguje nejlépe.

1. Dostatečný spánek

Tato stará pravda bude platit vždy. Když si denně dopřejete dostatečně dlouhý spánek (alespoň 7 hodin denně), nejenže zregenerujete tělo, ale zamezíte tak i nadměrné tvorbě hormonu kortizolu, který narušuje kožní buňky a způsobuje vznik vrásek.

Základem pro krásnou pleť je čistota. A i když třeba nepatříte mezi ženy vyžívající se ve výrazném líčení, nikdy nezapomínejte na ranní a večerní čištění pleti.

Přes den se v ní totiž usazuje prach a další nečistoty, v noci se zase v důsledku zvýšené tvorby mazu můžou zanášet póry. Ráno těsně před tím, než použijete kosmetické přípravky, můžete si opláchnout obličej studenou vodou. Ta vás nejen osvěží, ale zlepší i proudění krve.

3. Jak omladit tvář?

Ráda si dopřáváte peeling? To je jedině dobře, protože odstraňuje odumřelé kožní buňky a pleti se pak lépe dýchá. Ovšem nesmí se to s ním přehánět.

Bohatě stačí provádět ho pouze jednou týdně. Častější používání by mohlo pleť zbavit přirozené ochranné vrstvy mazu, a tím způsobit právě tvorbu vrásek a akné.

4. Pro zářící pleť

Vrásky skvěle oddálíte a zároveň jim předejdete v podobě pleťových masek. Vybírejte si ty vyživující, hydratační nebo přímo určené přímo proti vráskám.

Masku nanášejte ráno nebo večer po odlíčení na dobře vyčištěnou pleť, nechejte ji působit, poté smyjte a nakonec použijte krém, který běžně používáte.

5. Přínosný kolagen


Kolagen je jeden z hlavních prvků, které udržují pružnost pleti. Jeho množství bohužel s přibývajícím věkem klesá, ale naštěstí ho můžete dodat prostřednictvím pleťových sér, potravinových doplňků a v neposlední řadě také potravin. Protože jde o bílkovinu, najdete ho hlavně v mase, rybách nebo želatině.

6. Olejová lázeň

Kupujete si drahé kosmetické výrobky a hledáte levnější alternativu? Vyzkoušejte klasický panenský olivový nebo kokosový olej, který chrání také před vznikem volných radikálů, jež způsobují právě předčasné stárnutí.

Každý večer po vyčištění pleti do ní prsty jemně vmasírujte několik kapek oleje a papírovým kapesníčkem lehce osušte nevstřebané zbytky.

7. Dopřejte si přísun vitamínů

Jak pokožka stárne, snižuje se v ní obsah vitaminů. Zvláště vitaminy C, A a E jsou pro udržení pružnosti pleti důležité. Vitamin C najdete v citrusech, šípcích, červené paprice, rajčatech, zelí a dalších. Vitamin A zase v mrkvi, špenátu či játrech a vitamin E v mandlích nebo rostlinných olejích.

Dodat je tedy můžete jak vnitřně stravou, tak zvenčí pomocí krémů obsahující vitamíny. Pokud žádný takový doma nemáte, máme pro vás rychlé řešení. Rozpulte citrus a přejíždějte jím po pleti, krku i dekoltu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden