7 tipů na domácí pedikúru

Vaši pozornost si zaslouží nejen nehty na rukou, ale i na nohou. Odbýváte své nohy tím, že si přes léto jen nalakujete nehty? Udělejte si domácí pedikúru, po které vaše nohy budou vypadat krásnější a hebké jako ze sametu.

1. Kosmetický salon nepotřebujete

V zimě stačí věnovat pedikúře pár minut jednou za pět týdnů, v létě ji provádějte jednou za měsíc. Můžete si sice zajít do kosmetického salonu, ale je to zbytečné a drahé. Zvládnete si ji udělat i v pohodlí domova.

2. Horká koupel

Nejprve dopřejte nohám horkou lázeň, která kůži změkčí. Do vody přidejte pár kapek oleje, olivového či kokosového, aby se hrubá místa začala hydratovat. Pokud ho nemáte, přidejte půlku vymačkaného citrónu. Po 10–15 min nohy důkladně osušte.

3. Odstraňte starou kůži

Dokud jsou nohy vláčné, oškrabte odumřelou kůži na patách, chodidlech a pod prsty. Ideální je speciální skleněný pilník, ale stačí i klasická pemza. Pořídit si můžete i brusný strojek (potom vynechte koupel), který pořídíte v drogerii či lékárně. Po obroušení staré kůže nohy opláchněte a důkladně promažte běžným tělovým peelingem.

4. Správné zastřihnutí

Nejprve odlakovačem setřete starý nátěr a poté nehty zkraťte na požadovanou délku. Stříhejte je do rovna, abyste předešla zarůstání nehtů do kůže. Nechávejte je delší, přibližně půl milimetru nad konec prstu. Po ostříhání nehty zapilujte dohladka papírovým pilníkem, ale nikdy ne kovovým! Měly by mít rovný tvar se zakulacenými rohy.

5. Nepodceňujte odlakování

Suché a upravené nohy důkladně promažte olejíčkem nebo výživným krémem, nemusí to být nutně speciální krém na nohy. Až budete mít skutečně mastné nehty, nehty na prstech znovu pečlivě odlakujte. Tím je odmastíte a lak potom na nehtech mnohem déle vydrží.

6. Nanášejte čtyři vrstvy

Nejdříve použijte tzv. podlak, který nehty ošetří a zároveň je ochrání před zažloutnutím. U podlaku nemusíte čekat na to, až zaschne, a rovnou si naneste vrstvu barevného laku. A po jejím zaschnutí ještě jednu vrstvu. Barevný lak pak zafixujte nadlakem.

7. Dlouhá výdrž

Lak vám může na nehtech vydržet třeba i celý měsíc, dokonce i při častém koupání. Může se však stát, že se přestane lesknout. Proto dle potřeby nehty znovu i několikrát přelakujte bezbarvým lakem.

reklama
reklama