7 účinných metod, jak vyzrát na stres

Bolí vás břicho, škube očním víčkem, cítíte úzkost a jste stále unavení? Tak se hlásí stres. Zkuste naši kúru, určitě se vám uleví.

1. Dýchání zhluboka Jednou z nejúčinnějších metod, jak se zbavit stresu, je vydýchat ho. Jenže správný dech je dost složitý. Většinou totiž dýcháme velmi povrchně a tím se nám nedaří dostat do sebe dostatek kyslíku, aby mohlo naše tělo fungovat na optimální úrovni.

Dýchat je třeba plynule, nosem a hodně zhluboka, abyste přitom cítili, jak se při tom pomalu stahují břišní svaly. Obličej a čelist musí být uvolněné.

2. Mírný běh

Příznivým prostředkem proti stresu je běh. Dokonale si při něm vyčistíte hlavu. Není k tomu nutné zdolávat maratony, stačí třicetiminutový trénink v mírném tempu. Chvilku potrvá, než se vám běhání se stane životní nutností, ale je dobré vydržet.

3. Stresový vitamin

Kyselině pantotenové se někdy přezdívá  stresový vitamin, dokáže organismus uvést do zenového klidu. Najdete ji v zelenině, v obilninách, ve žloutku, v játrech a v ledvinkách.

4. Zázračný banán

Banány pomáhají překonat špatné dny a deprese, jelikož obsahují látky, které se poté v těle přemění na serotonin, jež je původcem pocitu štěstí a radosti.

5. Účinné vůně

Stačí si přičichnout, a hned vám bude líp! To umějí především vůně citrusů, ať už jde o grep pomeranče či bergamot, podobně libé pocity navozuje i levandule. Tyto specifické antidepresivní vůně najdete v některých parfémech či kosmetických krémech.

Radost vám udělá i vůně, která vám připomene dětství, ať  už jde o vůni posečené trávy, či o odér kožené školní brašny. Probudí ryze osobní vzpomínky, které pohladí duši.

6. Čaj s vrbkou

Vařte si čaj z bylinné směsi proti stresu. Utlumí úzkost a napětí a odstraňuje i následky dlouhodobého vypětí – ať už jde o bolesti zad, sníženou imunitu, nespavost, nebo problémy s trávením. Měla by obsahovat vrbku úzkolistou, která zvyšuje fyzickou i duševní výkonnost, a to už po čtvrthodině, co si dáte horký šálek.

7. Inhalace do kapsy

Pořiďte si speciální inhalační tyčinku proti stresu. Obsahuje esenciální oleje, které umějí uvolňovat, uklidnit a dodat radost a optimismus. Schováte ji i do kapsy, takže ji můžete použít kdykoli během dne.

reklama
reklama