7 tipů, jak zkrotíte neposlušné vlasy

Vadí vám, že jste po ránu vždy rozcuchaná a nemůžete s tím nic pořádného udělat? Do toho se vám vlasy nepěkně mastí a šílíte nad roztřepenými konečky? S námi se už nemusíte děsit, protože my známe ty nejlepší rady, které vaší hřívě skutečně prospějí.

Jemné vlasy bez objemu, které se rychle mastí – to je problém mnoha žen. Nemůžete svou hřívu rozčesat a třepí se vám konečky? Nezoufejte, naštěstí existuje spousta řešení, jak je oživit. S námi nad tímto problémem vyhrajete.

1. Ranní trik s pěnou

Často se vám stává, že máte hned ráno po probuzení na hlavě hotové vrabčí hnízdo? Naneste si do vlasů malé množství pánské
pěny na holení a pořádně ji vmasírujte. Pěna by měla hřívu nádherně zvláčnit, takže rozčesání by mělo jít lehce.

2. Kávová rutina

Jestliže vás zlobí zničené konečky vlasů, víme, jak to můžete napravit. Stačí jen uvařit kávu, kterou následně necháte vychladnout.

Poté do ní namočte pouze konečky vlasů přibližně na 10 minut a opláchněte. Pro lepší působení je vhodné opakovat tento postup minimálně jednou denně po dobu jednoho týdne.

3. Černý čaj pomůže

Nedaří se vám kadeře učesat bez elektrizování? Vezměte si na pomoc hřeben s hrubým odstupem a uvařte si šálek silného černého čaje. Zoubky hřebene namočte do čaje a vlasy si jím pročešte. Uvidíte, že to půjde mnohem lépe, a ještě vlasům dopřejete potřebné vitaminy.

4. Vajíčko vás zbaví zplihlosti a dodá objem

Žloutek posiluje vaši hřívu díky vysokému obsahu proteinů a zajistí slabým a řídkým vlasům potřebný objem. Jaký je postup?

Smíchejte 1 žloutek s 2 lžícemi bílého jogurtu a naneste na suché vlasy. Nechejte na vlasech působit asi 20 minut a poté smyjte. Oplachujte je zásadně vlažnou vodou, ne teplou, aby se žloutek nesrazil.

5. Hřebíček pro lesk

Jeden kus tohoto koření rozdrťtena prášek, který naneste na suchou hlavu a masírujte si s ním hlavu. Silice uvolněné z hřebíčku dodají kadeřím hebkost, pevnost i potřebné vitaminy k tomu, aby vám už nevypadávaly.

6. S převařenou vodouuž se nebudou cuchat

Asi to bude k nevíře, ale i naprosto obyčejná voda umí vyložené zázraky. Vyzkoušejte tento báječný recept, a uvidíte, že funguje vážně úžasně. Je to velmi jednoduché. Nejprve si převařte litr obyčejné vody, který pak dejte na chvíli vychladit.

Večer před spaním si v této lázni hřívu umyjte a důkladně si vlasy pročesejte. Tato voda už nebude obsahovat žádný vodní kámen, takže tím pádem by se vám vlasy neměly přes noc nijak zacuchat. A to je přece to, co chcete.

7. Jablečná maska

Pokud chcete své kštici dodat lesk a svěží vzhled, rozkrojte jablko napůl a rozříznutou stranou přejíždějte vlasy odshora dolů. Jakmile jablko vyschne, odkrojte danou část a pokračujte znovu.

Hřívu už potom není potřeba znovu mýt, jestli vám nevadí její nasládlá vůně. Jablečný ocet obnovuje kyselé pH vlasů a odstraňuje zbytky šamponu.

reklama
reklama

Komentáře