8 tipů pro dokonalé řasy

Každá žena chce oslnit svýma očima. Věnujte péči i řasám a budete neodolatelná!

Toužíte po krásných dlouhých a zdravých řasách, ale nevíte, jak na to? Mnoho žen zapomíná, že je důležité starat se i o ně. Vyzkoušejte snadné vychytávky, díky kterým budou vaše řasy nejen vyživené, ale i dlouhé a husté. Získejte pohled hollywoodských hvězd.

1. Odličujte se

Nikdy nechoďte spát neodlíčená. Vaše pleť i řasy potřebují odpočívat a to pod vrstvou make-upu a řasenky nejde. Pokud si řasenku necháte, mohou se vám řasy začít lámat nebo úplně vypadávat.

2. Používejte olivový olej

Dopřejte jim výživové sérum.I řasy totiž potřebují vitamíny. Díky němu také rychleji porostou, budou delší a nebudou se tolik lámat a vypadávat. Některá séra dokonce pomáhají řasy zhustit. Pokud nechcete utrácet za drahá séra, zkuste olivový nebo ricinový olej.

Díky olivovému oleji budou vaše řasy hustější.

3. Co s kleštičkami na řasy?

Podle průzkumů mají nejvíc sexy pohled ženy, které mají řasy zatočené nahoru. Můžete si koupit speciální řasenku anebo si dopomoci kleštičkami na řasy. Pokud s nimi neumíte zacházet, buďte napoprvé s jejich použitím opatrná. Také nezapomeňte, že se používají na ještě nenalíčené řasy.

4. Investujte do kvalitní řasenky

Nepodceňujte kvalitu řasenek. Tu poznáte především tak, že vám řasy neslepí k sobě. V tomto případě se vám rozhodně vyplatí, si připlatit. Vždy nanášejte ideálně dvě vrstvy. Také existuje nepřeberné množství kartáčků a každé ženě vyhovuje jiný. Musíte tedy pár typů vyzkoušet a sama se pak rozhodnout, který je ten pravý.

5. Dejte jim oddych

Dopřejte jim alespoň den nebo dva dny v týdnu oddych a neličte si je. Použijte například jen sérum, olej anebo průhlednou výživnou řasenku.

6. Jezte semínka

I strava je pro řasy důležitá. Jezte hlavně semínka, která jsou důležitým zdrojem vitamínů a minerálů jako A, D a E. Do svého jídelníčku zařaďte i celozrnné pečivo a panenský olivový olej. 

Obsahují totiž nenasycené tuky, díky kterým se tvoří kreatin – protein, ze kterého se z 90 % skládají vlasy, řasy i nehty.

7. Stará dobrá vazelína

Vyzkoušejte staletími ověřený trik, díky kterému budou řasy pevné a přestanou se lámat. Mažte si před spaním víčka i řasy obyčejnou vazelínou.

Před prodlužováním si ověřte , zda netrpíte kožní alergií.

8. Pozor na prodlužování řas!

Touha po hustých a dlouhých řasách je někdy silnější než chránit své zdraví. Na prodlužování byste si měla dát obzvlášť velký pozor. Je totiž možné, že právě vy máte alergii na umělé řasy. Jak ji poznáte? Většinou vám do pár minut po aplikaci napuchne víčko a začnou vám vypadávat přírodní řasy. Léčba alergie je pak velmi zdlouhavá. Léčí se studenými obklady a speciálními mastmi. Pokud ale přeci jen po umělých řasách toužíte, vyberte si salón, kde používají skutečně kvalitní prostředky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden