9 důvodů, proč cvičit jógu

Hledáte ideální pohyb právě pro vás? Takový, co vám zpevní tělo, aniž byste musela zvedat činky, nebo běhat po parku? Pak vyzkoušejte jógu! Umí posílit jak svaly, tak imunitu těla. Zklidní myšlenky. Co ještě dalšího od ní můžete čekat?

Budete ohebnější

Díky pravidelnému cvičení, si postupně protáhnete všechny svaly na těle a časem tedy zvýšíte rozsah pohybu kloubů. Tělo se narovná, přestanou vás bolet záda, břicho se zpevní – takže vám už nebude ani tolik vidět ten fald, co na něm máte.

 Máte na výběr

Existuje mnoho druhů jógy, od zcela jednoduché hathajógy, až po náročné a silové, což je třeba powerjóga. Zkusit ale můžete i třeba specialitu, jakou je hotjóga, která se cvičí ve vyhřáté místnosti, kde je 42 ˚C. Začínejte od lekcí pro začátečníky, postupujte k dalším úrovním pomalu.

Zbavíte se stresu

Čím déle budete jógu praktikovat, tím budete spokojenější. Ona totiž umí stres odvrátit, soustřeďujete se hlavně na sebe, na vnímání těla, provádění pozic a to už samo o sobě pomáhá hlavě odpočívat. Myšlenky máte jen a jen na to, jak správně cvičit a užívat si to. S nikým se tu neporovnáváte ani nesoutěžíte, je to jen o vás.

Předejdete zraněním

Důraz se klade také na držení rovnováhy celého těla. S každou lekcí jógy si zlepšujete koordinaci a tím snižujete riziko zranění při běžných činnostech.

Rozproudíte tělo

Cvičením se vám zrychluje krevní oběh, který pak mnohem účinněji přepravuje kyslík a živiny ve vašem těle. Zlepšuje se tím fungování všech orgánů. Ale nebojte se, všechno pěkně postupně.

Získáte energii

Po józe vám bude dobře. Klidné, pomalé a vědomé pohyby způsobují, že nespotřebováváte tolik energie jako při klasických sportech. Jóga vás naopak dobíjí.

Zpevníte se

Ramena, břicho a nohy, to jsou oblasti, které cvičením jógy posílí nejvíce. Jiné partie se naopak zase uvolní a protáhnou. V jednom cvičení máte hned několik účinků najednou. S váhou vlastního těla posilujete vnitřní svalstvo, tolik potřebné pro správné držení těla.

Nepřijdete o čas

Aspoň první půlrok byste měla docházet na jógové lekce k lektorům, kteří vás naučí jednotlivé pozice provádět správně. A rovněž vás naučí i správně dýchat, protože právě to je základem úspěšného praktikování jógy. Ale jakmile si budete jistá, že vše děláte tak, jak máte, můžete klidně cvičit doma. Na internetu najdete zdarma jógové lekce, pro začátečníky i pokročilé.

Ušetříte

Lekce jógy stojí zhruba od 100 korun na hodinu, a to i v případě, že vás učí lektorka. Nepotřebujete žádné speciální boty, ani oblečení či výzbroj. Podložky studia většinou mají k dispozici, budete-li chtít svou, stojí od 200 Kč. Tím ale náklady na tento pohyb končí. Nic víc už si pořizovat nemusíte. .

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama