Můj čas na kafíčko

9 tipů, jak odhalíte lháře? 

Poradíme vám, jak odhalit lháře podle jeho chování. Teď už si na vás váš muž, ani nikdo jiný s žádnými výmysly nepřijde! S našimi radami snadno odhalíte, až vám zase nějaký chytrák bude zkoušet lhát!

1.Dlouho mu trvá, než odpoví
Pokud na otázku, zda vám byl ve vztahu nevěrný, nenásleduje okamžitá odpověď a chvilku mu trvá, než z něj něco vypadne, máte asi problém. Lhářům totiž trvá na překvapivou otázku déle, než odpoví, neboť se snaží rychle vymyslet důvěryhodnou odpověď.

2. Vyhýbá se očnímu kontaktu
Klopí  při rozhovoru přehnaně oči, nedokáže se vám dlouho dívat do očí a kouká se raději někam záhadně za vaši hlavu? Také zvýšená frekvence mrkání je dalším ukazatelem toho, že vám dotyčný rozhodně neříká pravdu a něco tají. Tak buďte na pozoru!

3. Mne si uši, čelo a nos
Tření ušních lalůčků, nosu či čela znamená, že dotyčný musí hodně přemýšlet, aby dal dohromady nějakou slušnou výpověď. Mozek zavalený vymýšlením si často ani neuvědomí, že se podezřelá osoba začne červenat v obličeji nebo se jí potí dlaně či rosí čelo.

4. Často polyká a odkašlává
Pokud začne polykat, dřív než začne odpovídat, může to také znamenat, že lže, neboť stres a nepříjemná situace, do které se dostal, způsobí zvýšenou produkci adrenalinu, který spustí sliny. Může mu ale naopak i v krku vysychat a začne jakoby odkašlávat.

5. Snaží se odvést pozornost
Lháři zaujímají velice často obranný postoj. Na vaší otázku odpovídají útokem: „Z čeho se mě tu snažíš obvinit?“ Mnohdy se stává, že začnou raději obviňovat oni vás, za nějakou podobnou věc v minulosti nebo z něčeho úplně jiného, jen aby odvedli pozornost.

6. Ošívá se po celém těle
Když se po položení nepříjemných otázek začne vrtět a krčit, znamená to, že nemá čisté svědomí. Lhář, který spřádá výmysly, nevydrží v klidu. Vypadá to, jako by ho dusilo vlastní oblečení. Ve chvíli, kdy mozek dělá něco, co nechce, tělo se necítí se dobře a dává to znát.

7. Mluví až podezřele moc
Jakmile začne dlouze vysvětlovat co a jak, je to proto, že se sám chce přesvědčit o tom, že tomu tak je. Čím větší lež, tím větší hrob si kope. I když o to nestojíte, vždy vám vysvětlí, proč, kdy, kde a jak. Snaží se totiž vymyslet si alibi sám před sebou.

8. Často říká „hmm“, a „jako“
Jestliže mu položíte jednoduchou otázku, na kterou se dá odpovědět jen ano nebo ne a on začne větu slovy: „Víš, to se má takhle,“ nebo jen „No“, snaží se získat čas na to, aby zakryl lež. Snáz to poznáte v telefonické konverzaci, kde vás neruší žádné jiné vjemy.

9. Znejistěte ho otázkou!
Všímejte si všech projevů řeči jeho těla. Ve chvíli, kdy si všimnete odlišností, klidně se zeptejte, proč uhýbá pohledem, proč si mne dlaně, proč se ošívá. Jde o chytrou taktiku, kdy lháře znejistíte a přerušíte proud jeho připravené historky. Nedovolte nikomu, aby vás tahal za nos.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden