9 triků pro svůdné rty

Každá žena chce mít krásné a svůdné rty. Pro to ale musíte něco udělat. Věnujte rtům stejnou péči jako ostatním částem vašeho těla a bohatě se vám odmění. Nevíte jak? Přinášíme vám deset rad pro plné a hebké rty, kterými zazáříte na nejednom večírku i v práci.

Balzám na rty

Většina běžně dostupných balzámů na rty a jeleních lojů obsahuje parfemaci a barviva.

U mnoha žen v důsledku toho může dojít k alergické reakci v podobě oparů a otoků. Proto si rozhodně připlaťte za kvalitnější přípravky. Vsaďte na bio kvalitu a vybírejte si takové hydratační balzámy, které se vyrábí jen z čistě přírodních surovin.

Zvláčňující maska

Umíchejte si takovou masku na rty, která jim dodá potřebné vitaminy, zvláční je a zjemní. Lžičku olivového oleje smíchejte s jednou lžičkou medu a několika kapkami citronu. Rty pomažte směsí a nechte působit půl hodiny anebo klidně přes noc. Uvidíte, jak krásně budou ráno vypadat!

Kousání a olupování zakázáno

V žádném případě si necumlejte, neokusujte ani neolupujte roztřepené nehty. Tak je poškodíte ještě víc. Nejenže škodíte svým nehtům, ale zároveň poškozujete i rty. Nejen na nich, ale i okolo úst, se těmito činnostmi tvoří vrásky. Poškozuje se sliznice a navíc vám hrozí riziko, že si na rty zanesete infekci.

Pozor na slunce

Také rty, stejně jako celé vaše tělo, potřebují v horkých letních dnech a při pobytu u moře slunce, ochrannou péči. Pořiďte si balzám nebo jelení lůj s vysokým UVA a UVB filtrem. Jedině tak předejdete vzniku prasklin, oparů a jiných nepříjemných problémů. Nezapomínejte, že rty se mohou spálit stejně snadno jako například ramena.

Vitaminy

Dopřejte jim vitaminů, co hrdlo ráčí. Jezte hodně ovoce a zeleniny a také užívejte doplňky stravy, v nichž jsou obsaženy vitaminy B, E a zinek. Za popraskané a nezdravě vypadající rty totiž většinou může právě nedostatek vitaminů.

Nekuřte

Vlivem kouření dochází ke zpomalení průtoku krve a výživy pleti. Kouření deformuje strukturu rtů a tak se vytvářejí typické kuřácké vrásky. Odstranit je, vám pomůže procedura zvaná dermabraze, při níž vám v kosmetickém salónu kůži na rtech zbrousí.

Peeling

Alespoň jednou nebo dvakrát týdně si udělejte peeling. Stačí smíchat trochu třtinového cukru s medem. Směsí si pak potřete rty a několik minut si směsí rty bruste. Rty se krásně prokrví a budou krásně nadýchané. Výsledek se projeví ihned!

Hygiena

Nepijte z cizí láhve nebo skleničky, nepůjčujte si příbory. Snadno se vám tak na rty dostanou bakterie, které způsobují nepříjemné opary.

Čajovníkový olej

Jednou za dva týdny si dopřejte obklad s Tea tree olejem. Pět kapek koncentrovaného oleje smíchejte se lžičkou olivového oleje a naneste si tenkou vrstvu na rty. Nechte působit přes celou noc. Pro zjednodušení si také můžete pár kapek Tea tree oleje nanést na rty potřené jelením lojem anebo balzámem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden