Staré dobré časy

A nezapomeňte na Evíka!

Staré dobré časy

„Při natáčení jsem si připadala jako na prázdninách v jižních Čechách.“

Když se řekne Slunce, seno, jahody, všem se vybaví babka Kelišová, Blažena s Milunou či nezapomenutelní manželé Škopkovi. A přitom existuje jedna postava, bez níž by to taková legrace nikdy nebyla. Eva Pilátová zvaná Evík.

Herečka Jaroslava Kretschmerová (66) byla odjakživa trochu jiná. Milovnice divadla získala své první životní angažmá už během studia čtvrtého ročníku na DAMU. „A už mi to od té doby tak nějak zůstalo,“ dodává k tomu.

Na pumpu zásadně se zapálenou cigaretou

Díky svému stylu humoru se stala i významnou členkou téměř výhradně mužského kolektivu legendárního pražského Studia Ypsilon. Škola od dua učitelů Kaiser–Lábus a dalších na ni zanechala celoživotní následky.

Dodnes vzpomíná na bláznivé úkoly, jimiž si společně s pány zpestřovala dlouhé divadelní výjezdy. Tankovat se zapálenou cigaretou na pumpě či lov živé slepice patřily k těm,

Zbývá vám 74% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden