Můj čas na kafíčko

A vrásky nebudou mít šanci!

Pokud si chcete udržet mladistvě vypadající pleť co nejdéle, musíte být v péči o ni důkladná.

U zralejší pleti dochází ke zpomalení regenerace buněk, kůže je křehčí a má sklony více se vysoušet. Snižuje se množství kolagenu a elastinu, kůže tak ztrácí pevnost a pružnost, tvoří se více vrásek a pleť je celkově povadlejší.

Kvalitní kosmetika

Pro zralou pokožku obecně platí, že jí činí problém vázat na sebe vodu. Díky tomu působí vysušeně a ochable. Aby byla opět krásná, je potřeba ji neustále hydratovat. Nejvíce jí prospějete, když si opatříte krém přímo určený pro zralou pleť.

Jeho účinnost tkví v ingrediencích, jakými jsou kyselina hyaluronová, antioxidanty či koenzym Q10, které navracejí pokožce pevnost a pružnost a chrání ji před vnějšími vlivy.

Sérum na noc

Pleťová séra mají oproti krémům vyšší podíl účinných látek, takže pro vás pracují, zatímco vy spíte. Správně byste měla aplikovat několik kapek séra na vyčištěnou pleť těsně před nanesením nočního krému.

Oční krém

Kůže kolem očí je tenká a namáhaná, vyžaduje tedy speciální péči. Většina očních krémů obsahuje látky, které podporují mikrocirkulaci v očním okolí, díky tomu se účinné látky lépe vstřebávají a působí intenzivněji proti vzniku vrásek.

Správné čištění

Z koupelny vyřaďte veškeré přípravky s obsahem alkoholu a zvolte ty šetrnější, jakými jsou oleje a mléka. Na poličce vám nesmí chybět ani obličejový peeling.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden