Adéla Gondíková si přála mít s manželem druhé dítě - a on jí řekl, že od ní odchází!

„Nejsme první ani poslední, komu se něco takového stalo. Myslím, že lidi zažívají daleko horší věci.“

Brali se docela mladí, tedy alespoň Ondřej Brousek (36) rozhodně neměl ještě obvyklý věk na ženění. To byl nejspíš jeden z důvodů, proč jeho manželství s Adélou Gondíkovou (44) nakonec ztroskotalo.

Herečka Adéla Gondíková si prožila docela bouřlivé mládí. Ze západočeského Sokolova, kde vyrůstala se svým starším bratrem Daliborem (47) se totiž vydala už v patnácti letech do Prahy na konzervatoř. Sama přiznává, že žít od tohoto věku sama, bez dohledu rodičů v hlavním městě pro ni bylo jedním velkým mejdanem. Po ukončení studia se Adéla místo na divadelní prkna vydala nejprve před rozhlasový mikrofon. První angažmá v rádiu Vox dopadlo tak, že jí vyhodili pro neschopnost. Naštěstí dostala další nabídku z jiného rádia, kde už byl bratr Dalibor a vytvořila s ním populární sourozeneckou moderátorskou dvojici. Tuhle souhru pak společně přenesli i do televizních pořadů, hlavně těch pro domácí kutily. A to původně Adéla do televize vůbec nechtěla!

Nerozluční sourozenci.

Nejprve si vybrala tchána a tchyni

Ondřej Brousek je, jak známo, členem slavného hereckého rodu. Dědeček Otakar Brousek (+89) byl ve své době jedním z nejobsazovanějších filmových a televizních herců. Úspěšnou kariéru má za sebou i otec Otakar Brousek mladší (60), zvaný Ťulda. Ondřeje zná většina diváků z kultovního filmu Pelíšky, ve kterém si zahrál postavu Eliena. Adéla přiznala, že dříve než se svým manželem se sblížila s jeho rodinou. „Já jsem si nejdřív vybrala tchána s tchyní,“ konstatovala s nadhledem. „Znala jsem je totiž mnohem dřív.“ Ondřeje si Adéla vzala v roce 2002. Trochu překvapivé bylo to, kolik let bylo ženichovi. Nešlo ani tak o to, že Adéla je o sedm let starší, ale Ondřejovi bylo teprve jednadvacet let. To zrovna není věk, ve kterém by se v novém tisíciletí pánové hrnuli do manželství. Svatba se konala bez přítomnosti ženichova otce, což Otakar Brousek starší komentoval slovy, že je to taková rodinná tradice. On svému synovi totiž také kdysi nebyl na svatbě. Roman Holý (52), kolega z hudební skupiny Monkey Business, kde Ondřej hraje, se tehdy o novomanželích vyjádřil, že jsou těmi dvěma správnými půlkami jablka, které se tak dlouho hledaly, až se našly. „Jsou prostě úžasní,“ řekl. „Myslím, že jsou k sobě předurčeni.“ Tenkrát to tak nejspíš opravdu vypadalo a určitě to vnímali i Ondřej s Adélou – tím spíš, že nevěsta byla v jiném stavu.

Vzpomínáte na Eliena.

Neunesl, že byla úspěšnější?

Manželům se narodila dcerka a dlouho to vypadalo, že jejich vztah je v pořádku. Občas se objevily nějaké spekulace o nevěrách, jako třeba když Adéla vystupovala v taneční soutěži Bailando. Fotografové zachytili Adélu v důvěrném rozhovoru s jedním choreografem, ale nikdy se neprokázalo, že by šlo ze strany herečky o něco víc. Byl to naopak Ondřej, který si tajně začal nový vztah. Těžko říct, jestli ho k tomu vedla jen láska k jiné ženě nebo i nespokojenost se svou rolí v manželství. Skutečností totiž bylo, že z dvojice byla Adéla tou úspěšnější, a to i finančně. Dokázala vybudovat dům za své finance, což prý Ondřej nenesl zrovna lehce. Adéle ale nijak nevadilo, že vydělává více peněz. Domnívala se, že její manželství je v pořádku a má budoucnost, o čemž svědčí fakt, že uvažovala o dalším dítěti. Místo toho ale přišla pořádně studená sprcha. V září roku 2008 totiž Ondřej své ženě oznámil, že jeho srdce už patří jiné ženě, Anně Remkové (37), dceři prvního českého kosmonauta Vladimíra Remka (69). Ondřej udělal v podstatě totéž, co předtím jeho otec, Otakar Brousek mladší, který také odešel od manželky kvůli jiné partnerce.

Novou lásku našla v Jiřím Langmajerovi.

Nestačil se asi vybouřit

Pro Adélu to byl samozřejmě šok. Skoro ze dne na den se jí tak zhroutil sen o lásce na celý život i o druhém těhotenství. „Já se s ním nerozešla, to on se mnou,“ opakovala novinářům. Delší čas si také musela počkat na rozvod, i když bylo jasné, že k němu dojde. „Od prvního dne, co jsem se o všem dozvěděla, už spolu nejsme. Nebavíme se, a proto zatím ani rozvod není v běhu,“ konstatovala po více než tři čtvrtě roce od chvíle, kdy od ní Ondřej odešel. Další Ondrův dědeček, rovněž známý herec Josef Mixa (+95), tehdy k nevyřešenému vztahu řekl: „Mrzí mě, jak to mezi nimi dopadlo. Především kvůli vnučce Nelince. Ondra je holt po mně. Oženil se dřív, než se stačil vybouřit, a to je vždycky průšvih.“ Na rozvod nakonec došlo a Ondřej si svoji novou lásku vzal. Pro Adélu muselo být hořkou pilulkou, že dítě, které od něho chtěla, měl nakonec s jinou. Ještě předtím si ale Ondřej Annu vzal. Josef Mixa tehdy vyjádřil naději, že jeho vnuk už další rozpad manželství nezažije: „Myslím, že už se provždy poučil. I když člověk nikdy neví. A vím, o čem hovořím, také jsem byl záletník.“

Ondřej už je opět ženatý.

Vztahy se nakonec uklidnily

Tím, že Ondřej Adélu tak zklamal, byly načas narušeny i vztahy herečky s rodinou Brouskových. Když Otakar Brousek starší zemřel, nepřišla mu Adéla na pohřeb. Chtěla se vyhnout setkání se ženou, která jí po boku jejího bývalého muže nahradila. Svůj názor na Ondřejovo chování vyjádřil na pohřbu i jeho otec, který se mezi smutečními hosty posadil daleko od něho – alespoň tedy podle novinářů. Sám Ondřej později v jednom rozhovoru něco takového razantně popřel a zdůraznil, že s otcem má stále dobré vztahy. Postupně se všechny napjaté vztahy uklidnily a Adéla mohla prohlásit: „I když jsme se s mužem rozešli, stýkám se se všemi dál. Nelinka jezdí za babičkou... Žádná zášť ani hořkost mezi námi není.“ Poté, co si Adéla našla nového partnera, vyjasnilo se i mezi ní a Ondřejem. Ten si pochvaloval, jak je příjemné vidět společně oba své potomky: dcerku, kterou má s Adélou a syna, kterého má s Annou. Dáváme je dohromady a je to moc hezký čas, protože se mají rády. František je z Nelinky naprosto nadšený, každý den si na ni vzpomene.“ Zdá se, že čas opravdu dokáže vyléčit všechno.

Znovu do svatební síně jí prý už nikdo nedostane!

Nového partnera našla Adéla v hereckém kolegovi Jiřím Langmajerovi (51). Všichni si nejprve mysleli, že pověstný svůdce Jiří prožije jen další románek, ale ukázalo se, že tentokrát jde o víc. Herec se kvůli Adéle nejen po dvacetiletém manželství rozvedl, ale také změnil – to proto, že nejprve o ní málem kvůli svému chování přišel. Do manželství se ale Adéla znovu vstoupit nechystá. Prohlásila: „Jednu svatbu jsem už zažila a každá holka chce být jednou za princeznu, to jsem si už splnila, takže do toho podruhé už nepůjdu.“

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden