Aleš Háma: Chybělo málo a zemřel!

Má zdravotní potíže a přesto pořád neskutečně riskuje! ALEŠ HÁMA (45) by měl odpočívat, ale místo toho se neustále kvůli něčemu stresuje. Rodina i přátelé se o něj bojí, ale on místo toho, aby je poslechl a zvolnil, nabírá si víc a víc práce.

Na začátku léta mu lékaři našli žaludeční vřed. Cítil se totiž neustále unavený, občas ho trápily i velké bolesti a k tomu všemu se mu začaly po těle dělat velké rude fleky. Lékaři mu okamžitě nasadili přísnou dietu a odpočinek.

Nic z toho ovšem dodnes nedodržuje, ačkoliv žaludeční vředy se vytváří právě ze špatného a úspěchaného životního stylu. Dokonce se nevyhýbá alkoholu ani cigaretám. Jenže kvůli velkému stresu se nedokáže jednoho ani druhého vzdát. Sice se pár dní snažil sliby, které dal lékařům dodržovat, ale po několika měsících to zase vzdal.

Selhání organismu?

Přátelé si o něm myslí, že vždycky všechno bere na lehkou váhu. Ani žaludeční vřed ho nevystrašil.

Vždycky všechno zlehčuje a dává své problémy k dobru ve společnosti jako vtipné historky. Jenže tady jde všechna legrace stranou. Manželka GÁBINA (44) a synové MIKULÁŠ (11) a JÁCHYM (15) o něj mají vážné obavy.

Dokonce se začalo mezi jeho přáteli proslýchat, že mu lékaři řekli, že pokud se nebude šetřit, může nakonec skončit v nemocnici s mnohem vážnějšími problémy. Žaludeční vřed je totiž většinou jenom začátek všech problémů.

Stres nelze podceňovat. Když člověk dlouhodobě trpí kvůli velkému pracovnímu vypětí a nešetří se, může to všechno skončit syndromem vyhoření nebo selháním organismu! A od toho Háma není daleko.

reklama
reklama