Alkohol Pomejemu vzal zdraví. I manželku!

Nakonec stejně spadla klec! Herec a dabér Jiří Pomeje (53) po náročných operacích a procedurách sice, jak se zdá, zdárně porazil rakovinu hrtanu, ale v boji o svou rodinu prohrál na plné čáře. Pouze se kvůli jeho zdlouhavé vyčerpávající nemoci oddálilo nevyhnutelné.

Hádali se už dříve. Nyní se ale jeho manželka Andrea  (29) už nemůže po pěti společných letech dál dívat, jak si i po takové životní zkoušce, kterou zákeřná rakovina bezesporu je, ničí život a zdraví alkoholem. A dokonce si myslí, že alkohol a jeho množství mů- že za všechny jeho zdravotní komplikace. „Jeho chování a přístup k životu mě moc mrzí. Už jen kvůli tomu, čím vším jsme si museli celá rodina projít. Musím se postarat o rodinu a začít myslet taky na sebe,“ vysvětlovala svoje rozhodnutí se slzami v očích dýdžejka Andy.

Ani rakovina ho pokoře nenaučila

Ta chtěla svého známého manžela opustit kvůli jeho alkoholovým excesům už před tím, než onemocněl, ale když se přišlo na jeho děsivou diagnózu, chtěla mu být oporou a hlavně doufala, že se jeho pohled na život změní. Jenže jen co se Jirka vrátil z nemocnice, začal znovu navštěvovat pouhé dva měsíce po poražení rakoviny svou oblíbenou putyku v pražském Břevnově. „Jirka je tady jako doma, známe ho všichni,“ práskli na každodenního hosta místní štamgasti. Většinou prý pije pivo, ale občas si dává s chutí taky panáčky něčeho ostřejšího.

Co vymyslí Jirka tentokrát?

Do hospody čas od času navíc zatáhne dokonce i dcerku Aničku (4) a tomu už Andrea nehodlá být svědkem. Naposledy před ním ujela autem. „To se nedá vydržet. Ve stavu, v jakém přišel Jirka domů, s ním doma nezůstanu. Vrátil se z hospody opilý,“ líčila Andy poslední kapku, která už z poháru přetekla. Dala mu na stůl prý ještě jídlo a pití a odjela k rodičům. Nezáleží mu na úsilí doktorů a penězích za léčbu? Jeden den na nemocničním ARU přitom přijde až na půl milionu korun. Jirka se od své lásky a dcerky už odstěhoval. Už si také našel samostatný byt nedaleko jejich současného bytu, aby to měl blízko k Aničce. Sám by totiž ve starém, velkém bytě neutáhl nájem. Jenže Andrea se teď děsí, aby nezačal vyvádět stejně jako po svých předchozích rozchodech, kdy na protest přespával na vlakovém nádraží nebo lezl na pověstný Nuselský most. Podaří se mu zbavit se závislosti na pití a zachránit ještě své manželství?

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden