Moje sladké tajemství

Amulety štěstí: Jaký amulet si vybrat pro…

Zdraví:

V dřívějších dobách se řada amuletů připravovala z různých částí lidského těla, ideálně z odsouzenců, oběšenců nebo mumií. To už se dnes nedělá, ale využívají se symboly. Často se proto můžete setkat s malou kůstkou či zubem na koženém řetízku, lebkou v mnoha obměnách nebo třeba Aeskulapovou holí, která je znakem lékařů.

K ochraně zdraví slouží mimo jiné také pentagram. Představuje hvězdu a tím mystickou energii. Dříve měl přinášet dlouhý život a pevné zdraví.

Plodnost:

Amulety se kromě léčby, ochrany před morem a různými jedy také používaly pro zajištění plodnosti, početí a ochranu a zdraví dosud nenarozeného i narozeného dítěte.

Jednou z významných léčebných rostlin pro matku a dítě byla pivoňka. Jednak fungovala jako účinné antiepileptikum, jednak ochraňovala děti před křečemi či jejich náhlým úmrtím. V kolébce pomáhala proti zlým duchům a jako prevence různých nemocí.

Starověké civilizace často jako symbol plodnosti zobrazovaly zvířata a rostliny. Například v Indii jsou dodnes za symbol plodnosti považováni sloni, neboť jsou spojováni s deštěm, který přináší polím úrodu.

Stejně tak jsou s plodností spojováni papoušci a pávi. Mango také značí plodnost a štěstí. Pro indiány znamenala plodnost zase žába či vrabec. Velmi silným znamením plodnosti a změny či obnovy je také pulec.

Lásku:

Toužíte-li po lásce, bude nejlepší, pokud si seženete váček a dáte do něj lístky růže, levanduli, žebříček, květ ibišku, list jahodníku a myrtu a pronesete vhodné zaklínadlo, například: „Otče stvořiteli nebe i země, posvěť tento milostný talisman, aby mi přinášel lásku mužů (žen), ve shodě s jejich svobodnou vůlí a nechť odejde vše nečisté z mého okolí. Tak se staň. Amen.“ Takový rituál k vám přivolá tu pravou lásku. Stejně dobře vám mohou posloužit i různé amulety ve tvaru srdce, růže, znaku Venuše. Velkou moc má i červený jaspis.

Úspěch:

Kromě symbolu kotvy je za největší amulet k ochraně před nesnázemi považováno magické kolo (kruh) úspěchu a také runa úspěchu.

Jsou talismanem k získání magické síly a dosažení úspěchů s uměním se vyhnout chaosu a dokončit vše započaté. Opět si můžete připravit i váček, do kterého tentokrát nasypete dub lesní, jasan ztepilý, zázvor pravý a skořici.

Štěstí a úspěch přináší i podkova. K dostání je v mnoha provedeních i materiálech všude na trhu.

Bohatství:

Říká se, že peněz není nikdy dost. Chcete-li, aby se vás neustále držely, pak zvolte amulet bohatství v podobě magického petanklu Šalamouna.

Vnitřní kruh symbolizuje štěstí, lichoběžník pevnost a stavba talismanu je opřena na magickém terči, který odvrací nebezpečí krachu..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden