Angrešt snižuje krevní tlak a čistí ledviny

Vynikající prostředek na zácpu, posiluje cévy a čistí je od cholesterických usazenin, zlepšuje metabolismus tuků a brání jejich ukládání.

Toto lahodné ovoce je mimořádně vhodné k očistným kúrám při obezitě nebo na celkové pročištění těla.Pokud vydržíme s angreštovou kúrou 4 týdny, můžeme se dokonce zbavit ledvinových a močových kaménků. Má tedy zvlášť vynikající vliv na močové cesty a na detoxikaci ledvin. Angrešty obsahují více vitamínů dokonce než rybíz, a proto tedy výborně posilují imunitu. Dopřát byste si měli angrešt zejména v době chřipky a virových epidemií, kdy vám poslouží jako prevence. Stačí si z angreštu udělat čaj nebo si udělat chutný ovocný pohár. Dále obsahuje vitamin E, který svědčí naší kráse, vitamin A a několik zástupců ze skupiny B.Z minerálů pak především železo, draslík, hořčík, mangan, měď a vápník. Toto vše v angreštu pozitivně ovlivňuje činnost vnitřních orgánů a cítíme se lépe. Angrešt má minimum kalorií, můžete jím ve velkém zahánět během diety hlad.

Skvělý peeling

Angrešt má silné močopudné účinky. Pomáhá proto při odvodňování, má příznivý účinek na srdce, posiluje jeho činnost a zpevňuje stěny žil. Chybí vám železo? Také zde pomůže angrešt! Je skvělým lékem na chudokrevnost.Angrešt zbavuje mozek těžkých kovů a zlepšuje střevní mikroflóru. Díky tomu je vhodnou stravou po léčbě antibiotiky. Má také vysoký podíl vláknin, které jsou potřebné pro správnou funkci střev. Angrešty hrají ale významnou roli také v kosmetice.Jsou výborné jak pro pokožku, tak i pro vlasy. Nejlépe vám však pomohou při přímé konzumaci, než v různých přípravcích. Objevují se často v pleťových maskách, díky zrnkům se v domácí kosmetice používají zejména jako peelingu.

.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama