Ani po mnoha letech čas nezahojil krutou ránu v srdci Venduly Svobodové!

„Mrzí mě, že jsem nikdy nesebrala síly, nenaložila ho do auta a neodvezla k dobrému psychiatrovi.“

První manželství Venduly Svobodové (48), která dnes už nosí příjmení Pizingerová, bylo dvakrát poznamenáno smrtí. Skončilo sebevraždou jejího manžela, skladatele Karla Svobody (†68).

Písničky Karla Svobody zná snad úplně každý. Složil jich za svůj život obrovské množství a bylo mezi nimi hodně hitů. Druhá polovina jeho života byla méně šťastná než ta první. I tehdy ale našel velkou lásku.

Vzal si krásnou manekýnku

Možná netušíte, že původně měl být Karel doktorem, stomatologem. Tenhle medicínský obor studoval – a aby se tam dostal, tak kvůli posudku strávil rok prací pro „lid“, v dolech a v zemědělství.

Volání hudby ale bylo nakonec silnější a po třech letech Karel vysokou školu ukončil. Stal se z něho úspěšný skladatel, který si užíval tvůrčí svobodu 60. let, kdy skládal písničky i pro Karla Gotta (†80).

Byla mezi nimi i Lady Karneval, napsaná pro festival v brazilském Riu de Janeiro. To byl velký start ke slávě, která přesahovala hranice naší republiky. Karel se oženil s krásnou manekýnkou Hanou Bohatovou(†46) a měl s ní syna a dceru. Vypadalo to, že vrcholné štěstí, které prožívá v

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře