Můj čas na kafíčko

Ani po mnoha letech čas nezahojil krutou ránu v srdci Venduly Svobodové!

Můj čas na kafíčko

„Mrzí mě, že jsem nikdy nesebrala síly, nenaložila ho do auta a neodvezla k dobrému psychiatrovi.“

První manželství Venduly Svobodové (48), která dnes už nosí příjmení Pizingerová, bylo dvakrát poznamenáno smrtí. Skončilo sebevraždou jejího manžela, skladatele Karla Svobody (†68).

Písničky Karla Svobody zná snad úplně každý. Složil jich za svůj život obrovské množství a bylo mezi nimi hodně hitů. Druhá polovina jeho života byla méně šťastná než ta první. I tehdy ale našel velkou lásku.

Vzal si krásnou manekýnku

Možná netušíte, že původně měl být Karel doktorem, stomatologem. Tenhle medicínský obor studoval – a aby se tam dostal, tak kvůli posudku strávil rok prací pro „lid“, v dolech a v zemědělství.

Volání hudby ale bylo nakonec silnější a po třech letech Karel vysokou školu ukončil. Stal se z něho úspěšný skladatel, který si užíval tvůrčí svobodu 60. let, kdy skládal písničky i pro Karla Gotta (†80).

Byla mezi nimi i Lady Karneval, napsaná pro festival v brazilském Riu de Janeiro. To byl velký start ke slávě, která přesahovala hranice naší republiky. Karel se oženil s krásnou manekýnkou Hanou Bohatovou(†46) a měl s ní syna a dceru. Vypadalo to, že vrcholné štěstí, které prožívá v

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden